Kā izvilkt cilvēku no sektas..?

Jaunietis ir ievilkts sektā "vasaras svētku draudze".Tas ir šausmīgi. Gimeni neatzīst, mācības pameta, staigā kā apmāts, nozombēts.Civēks pagalam. Apskrēju mācītājus, katoļu, pareizticīgo, neviens neko nevar līdzēt. Ko iesākt..?tKā ar to sērgu cīnīties. Varbūt kāds varētu ieteikt kautko..?

Lele (2017-04-08 09:50)  3   Liec cilveeku mieraa...

Liigucis (2017-04-08 09:54)    8 Ja jaunietis meklē atbalstu, pamatu, piederību citur, tātad ģimenē tā trūkst!

neko (2017-04-08 10:06)    6 Pierādi viņam, ka ģimene tomēr spēj dot vairāk.

av2 (2017-04-08 10:51)    6 jaapannem aiz ausiim, un jaaiebaazz armijas skolaa kaadaa. Vispaar, ko es saku, no taas vides jaadabuu araa.Taas sektas, da vispaar..vissas passpasludinaatas pareizaas/nepareizaas/vienigaas utt ticiibas tikai saccakaree cilveekam smadzenes :((
Dabuut araa vinnu gan jau , ka var. Ben ne jau ar paijaassanu/runaasssanu , bet ar surgery. Lai buutu labaak naakotnee, ir jaagriezz, kaa saka kkirurgi.
Varbuut ir variants aizvest uz aarzemeem pie kaada, kas speetu uznnemties to vissu pakontroleet.
Mana arii viens tads kadrs ir paziistams. Bija...pat vairs nezinu kur izkuupeeja. Kautakaada sekta paarnnema vinnu, vinna ggimeni...vissus, vissu atdeva tiem....un nav vairs cilveeku :(
Tos sektantus vissus vajadzeetu salaadeet kuggii, un uz vientullas salas palaist, lai dara tur ko grib !

bumpastiks (2017-04-08 11:19)  3 1 Grūti ko spriest nezinot situāciju pilnībā.Jums liekas ka puika traks palicis,puikam varbūt ka jūs.Bet ja jaunietis ir ievilcies kaut kādā sektā,tad jau noteikti ģimenē ir problēmas un tas ka nedzer un nepīpē nav rādītājs ka viss ir kārtībā.Jaunībā dažkārt vajag patrakot.

DabasJanis (2017-04-08 12:03)  4 2 Varbūt labāk sektā nekā zog, špricējās vai meklē aizmirstību spēļu zālē.

verso (2017-04-08 12:31)    3 Domāju, ka savu mācību iziet viņš un arī ģimene, tuvie cilvēki, tāpat kā dzērāju, narkomānu un tml. ģimenes. Kaut kur ir pietrūcis atbalsts un viņš to ir atradis tur.
Pat nezinu vai var ar varu ko izdarīt, drīzāk pieņemt viņu tāds kāds ir, kas nav vienkārši tuviniekiem, bet tikai tad, kad viņš sajutīs, ka viņu pieņem un mīl tādu kāds viņš ir, iespējams ko mainīt un pats varbūt gribēs mainīties.
Zinu vienu dāmu, kuras dēls vairākus gadus kaut kādā sektā nodzīvoja ārpus LV, vecākiem likās, ka viņš slinks, neko nedara un kamēr pārmeta viņam to un mēģināja atgriezt dzīvē, nekas nemainījās. Tikai pēc daudziem gadiem viņš ir atgriezies mājās un normālā reālajā dzīvē, jo vecāki saprata, ka meģināt pierādīt cik tā sekta slikta, ir bezjēdzīgi.

Tinte (2017-04-08 13:32)  3 4 Kāda tur sekta, tāda pati draudze kā katoļu, pareizticīgo u.c. u.t.t. Tad jau visi ticīgie jārauj ārā no viņu draudzēm, jo katrā dīvaiņu un fanātiķu ir pietiekami.
Katrs atpūšas kā māk. Liecies mierā.

valmierietis333 (2017-04-08 14:13)      - Tie klusie ūdeņi ir tie visdziļākie ...

Tas ,ka no malas liekas ,ka viss cilvēkam ir kārtībā , tas ir mānīgs priekšstats ...
- Bet iekšās viņam viss deg un vārās(ir cilvēki ,kas spēj to prasmīgi noslēpt no apkārtējiem , īpaši noslēdzas ,ja viņam nav neviena ar ko izrunāties , kam uzticēties) , un tad katrs kuļas kā māk ...

Cits meklējot pēdējo prieku dzīvē , nodzeras , ieslīgst azartspēlēs , cits to visu neiztur un aiziet no dzīves! Bet cits meklē kompāniju , no kuras cer saņemt to atbalstu , ko viņš nesaņēma ģimenē !

To ko nespēja viņš saņemt no tuvākajiem cilvēkiem , to viņš cenšas saņemt no svešajiem !

- Ir ar viņu jārunā , bet nekādā gadījumā uzbrūkošā vai pamācošā stilā , tas tikai visu sarežģīs !
Jaunieši paši par sevi ir dumpīgi , centīsies viņiem iestāstīt ,ka balts ir tikai balts , viņš par spīti ieraudzīs citu krāsu !

- Un baznīca ne ar ko daudz neatšķiras no tām sektām - uz meliem un asinīm būvēta impērija agri vai vēlu piedzīvos savu bojāeju ...
Varbūt jaunietis piedzīvoja apgaismību un pats saprata dzīves reālās vērtības ...

Es pat nebrīnīšos , ka viņu tajā katoļticībā ievilka ar varu , neprasot bērna viedokli , daudzi tā dara no mazotnes skalojot smadzenes nevainīgiem bērniem !
(Mans uzskats ,ka ikvienam ir tiesības izvēlēties ,kam ticēt , bet vispirms lai cilvēks izaug , visu izprot un tad pieņem savu izvēli , bet nevis citi lemj viņa vietā tik svarīgas lietas ... )

Jaunietis izauga līdz vecumam ,kad spēja stāties pretī pieaugušajiem un pateikt kategorisku ´´nē´´ viņu uzspiestajam diktātam (tā mēdz notikt), vienkārši iepriekš viņam nebija tādas iespējas , iespējams viņā neviens nemaz neieklausījās un nejautāja viņa domas !

aija_69 (2017-04-08 14:49)  1 3 Atsaucoties uz autores sniegto informāciju, ka viņa zina labāk, kā otram jādzīvo..
(c) ..cilvēks ir nomaldījies no ceļa. Tas ir kā narkomāns, tikai savādākā veidā, kā atkarība.
Puika ir kārtīgs nedzer, nepīpē. Bet galvā pilnīga biezputra. Domāšana sagāja galīgi šķērsām.

Rekomendēju autorei painteresēties par pašpalīdzības līdzatkarīgo grupām.
Šī kustība sniedz atbalstu tuviniekiem, kuri ir pārņemti ar cīņu par savu vienīgo taisnību un citu vešanu uz pareizā ceļa.

shining (2017-04-08 14:51)    2 Tā noteikti nav bijusi garīgā brieduma izvēle, bet gan pārmaiņu vēlmes vadīts gājiens, meklējumi, jo esošais neapmierina, kas ir normāli izaugsmē. Vienīgi, ja puisis dala pajumti ar pārējiem ģimenes locekļiem, tad tur būtu nepieciešama draudzīga saruna, kurā jāpaskaidro ka šajā mājā viņš pie sevis var ticēt kam vēlās, taču lai neiedomājas mēģināt pievērst savai ticībai pārējos - ierādīt savstarpējās cieņas robežu. Vienlaikus mīļi jānorāda, ka ja viņš savos meklējumos vienmēr​ var paļauties uz ģimenes locekļu dalīšanos pieredzē, atbalstu, mīlestību. Viegli nebūs, jo tas paģēr pieaugšanu arī no pārējiem, ko ir grūti izdarīt, ja katrs ir iekrampējies pārliecībā, ka viņa zināšanas (ticība) ir vispareizākās, visautoritatīvākās - pilnā traukā nav iespējams ieliet lielāku gudrību, tādēļ vecā jāvētī.
Paralēli ticības lietām nenāktu par sliktu rīkot ģimenes vakariņas ar sirsnīgu izrunāšanos par to kā ir, un, kā gribētos, un kā viens otram tajā spējat palīdzet

valmierietis333 (2017-04-08 16:20)      Izklausās bezcerīgi ...

Nekas cits neatliks kā pieņemt viņa izvēli un jāsamierinās ,ka nav noziedznieks vai narkotiku atkarīgais , nemētājas pa ielu !

shining (2017-04-08 16:54)    1 ivei1986 [15:51]: Vai viņš jums pilngadīgs? Ziniet, viņam tas kādreiz pāries, sapratīs, bet jums jādzīvo šodienā - kam jums tāds emocionāls svešinieks vajadzīgs mājā? Ja viņš nesaprot, ka veselīga kopdzīve ir siltas attiecības, nevis psihoterors, nepiedomā, tad sakiet, ka tas jums sagādā ciešanas, un, palūdziet viņu savu pajumti pamest - dzīves realitātes, izvēļu priekšā domājošam cilvēkam var pavērties klapes. Puika tak nekur nepazudīs, un, no pupa jau sen vajadzēja nošķirt - tas ļaus pieaugt garā arī jums pašai.
Galvenais sarunā neizmantot reliģiskus argumentus, sak, apmēram tā: "dēls! es gribu ar tevi kā dzīvs cilvēks ar dzīvu cilvēku parunāt par to, kā mums dzīvot tālāk. Esmu nu sapratusi, cik tu man esi mīļš un dārgs, un arī saprotu, ka tev tava izaugsme ir būtiska, tomēr es cienu arī sevi, un negribu, ka tu man nodari pāri. lūdzu, necitē man rakstus, jo es arī pati protu lasīt. Labāk izdomājam kā mums mīļi dzīvot tālāk, lai abiem ir prieks." .. Rakstvietu numuri un panti var aizmirsties, bet šādā cilvēcīgā gultnē virzīta saruna nepazudīs un agri vai vēlu nesīs augļus.

EECOOL (2017-04-08 18:12)      Visticamāk tāda sekta arī naudu pieprasa, interpretējot Bībeles vārdus, ka 10. tiesa jāliek uz altāra. Tādā izpratnē, ka Bībelē minētais altāris, nepārprotami ir minēts tieši šīs konkrētās sektas ´´altāris´´. Kas darāms, ir aizslēgt, ieslēgt, novākt visus priekšmetus no viņa pieejamības zonas, kurus var ieķīlāt lombardā vai citādi pārdot. Informēt psihiatrisko slimnīcu par personas garīgu saslimšanu, painteresēties tur, ko darīt. Nedot slimajai personai ēst neko, turēt ledusskapi tukšu, vai aiz atslēgas, jo savu algu viņš pēc iespējas vairāk atdos sektai. Ja nebūs, ko ēst, vairāk pats tērēs pārtikai un mazāk saņems sekta - noziedznieki. Nesveicināt, ignorēt kategoriski. Jo nepārtraukta līšana pie slimā, tikai nostiprinās viņā atteikšanos komunicēt.

Tessa (2017-04-08 18:51)  1 3 ta tak nav nekada sekta, nu kur tadas dumas tantes var but. apkreja vinja visu. kapec vinjam ir jabut tadam, kadu tu gribi?
savulaik daudzi zinkariibas pec gaja uz Jaunas paaudzes dievkalpojumiem, ij kas? da nekas. vairs neiet, bet visas gjimenes, kas taja laika izveidojas, ir stipras, atshkjiriiba no tiem, kuri negaja. tads, luk, mans noverojums.
ja kas, spredikji tur bija interesanti, ka lekcijas. it iipashi tiem, kuri JD skatas ar dumam acem. aizej un pati paklausies, nevis vaimana.

Tessa (2017-04-08 18:56)    2 palasiiju komentarus. dazhus te pashus jaarste. nabaga puisietis.

romija_ (2017-04-08 19:05)  1 1 Noskaidro vārdu - SEKTA

Momo (2017-04-08 20:06)      globālo notikumu kontekstā jāsaka, ka labi, ka nepieņēma islamu.
ja vēlies, lai viņš aiziet no turienes, tad pati ej un mācies pie psihologa, kā ar tādu runāt. paies varbūt gads, varbūt divi, kamēr kaut kas mainīsies, bet nedarot neko vai darot visu tieši tāpat, kā vienmēr, nemainīsies nekas. ticīgs droši vien, ka paliks, bet nebūs uzmūrējis tādu aizsardzības mūri un spēs arī cilvēcīgi parunāt, nevis tikai bībeli citēt, kas šobrīd ir viņa bruņas pret taviem uzbraucieniem vai izmisuma diktētu sarunas stilu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu