Kas ir māņticība jūsu izpratnē ?

Kāpēc daži cilvēki ar gadiem paliek arvien māņticīgāki , citi turpretim arvien racionālāki? Kāpēc vieni redz pareģojošus sapņus , bet citi - nekad? Neatkarīgi no izglītības un profesijas.

Torpedo (2014-05-02 16:11)      Pilna trakomāja ar tiem, kas redz to, kā nav, dzird visādas balsis un uzskata sevi par Napaleoniem. Nešķiroju, kura skaitās ticība, kura māņticība - visas ir māņi, kas sludina brīnumus, kas dzīvē nevar notikt

Ljekainiitis (2014-05-02 17:19)      Kopš kioskos ir tāda tipa prese kā Praktiskā astroloģija - skaidrs, ka pīpls vidējais paliek arvien stulbāks ... No tā arī seko viss cits .

VECA_PIEPE (2014-05-02 17:27)      Māņticība- ticēšana māņiem, ar ko sirgst liela daļa cilvēces,...tā ir vēlme dzīvot ilūzijām, bailes no realitātes. Pakļaujot sevi sapņu tulkošanai, burvestībām, vēsturisku ticējumu, teiku un nostāstu iepīšanai savas dzīves pagātnes un tuvāko plānu realizēšanai- atrunas meklējumi neveiksmēm, rīcībspējas deficits.
Jo par sevi nepārliecinātāks ir cilvēks, jo māņticīgāks un nedrošāks viņš ir.

slieks (2014-05-02 17:31)      Jā, daudz visādu paregotāju, ekstrasensu... Ar šitām lietām naudu pelna, TV šovus rīko... Bet, ja kaut viens no visiem būtu pateicis, kur Malaizijas lidmašīna meklējama... Nekā ... klusums... :))

_Biezaa_oome (2014-05-02 17:42)      Ja piipls neiet taalaak, ja paar celju paarskreejis mells kakijs, taa ir maanjticiiba. Ja redz iipashus sapnjus, cilveekam piemiit intuiicija, un tam ar maanjticiibu nav nekaada sakara. Naktii, kad ar manu beernu notika nelaime, es arii redzeeju ziimiigu sapni, no kura pat pamodos. Par tragjeediju uzzinaaju naakamaas dienas pievakaree.

adamsone (2014-05-02 18:49)      Mani neinteresē māņticība. Bet par to, ko biezā ome... Tiešām nezinu, vai tā ir intuīcija vai kaut kāda vide, kas pārnes domas, reizēm jēdzīgas, reizēm bezjēdzīgas... Sapņi retāk, parasti kādas sajūtas vai spontānas darbības. Kad puika bija mazs, jutu, kad viņš saslimst, reizēm pat no liela attāluma. Visādi tādi nieki, kas rada sajūtu, ka man kaut ko stāsta, bet nav skaidrs, kāpēc.

VECA_PIEPE (2014-05-02 19:50)      Biezā omīt un Adamsone (Priekā!),...intuīcija, kura ir Jūsu saprāta enģelis- zemapziņas balss, tā pārsvarā vada lielāko daļu cilvēces, tikai ne visi cilvēki tajā ir iemācījušies ieklausīties un to sadzirdēt,...nav māņticība. Zemapziņa, cilvēkam miegā, ar sapņu palīdzību sniedz informāciju par notikumiem, kuriem ik dienas ritmā, ir it kā paslīdēts garām- nepiefiksēts, sajūtas brīdinājumos- 7prāts.
Es pati bieži esmu saskārusies ar brīdinājumu domu, sekundēs vai tikai uz mirkli īsu,...pēc kāda konkrētā notikuma tikai atjēdzos- bet es takš tiku brīdināta, redz, bet neieklausījos un tā arī tas ir noticis. Ļoti bieži sajūtu šos iekšējos signālus, kuri liek piedomāt par notiekošo un iespējamo, sautraucoties par saviem tuviniekiem,...bet tā nav māņticība.

marselis (2014-05-02 20:02)      ticiba maniem....
izklausas pec dzirdes,redzes,taktilam un garsas sajutu halucinacijam!

bet sapni-,vai notikumi, kuri piepildas....
ta ir cita tema
Jungs to sauca par sinhronismu,
eksperementala psihologija ir ari citi nosaukumi saij paradibai!
ir metodes, kas to aktivizet ar velamo rezultatu lidz 80%

adamsone (2014-05-03 00:32)      Tiešām nezinu vai ir vēlams ko aktivizēt 80% apjomā.
Pavisam nesen bija situācija, kad pēkšņi sāku rīkoties sev neraksturīgi un rezultātā satiku...personāžu, kurš tai vietā nebija iedomājams un kuram nesen biju uzrakstījusi izsmalcinātu ( kā man šķita) Atvadu Vēstuli, patiesu līdz nelabumam. Vēstuli vajadzēja, viss bija pareizi, sajutos labāk, drīz vien arī satiku to, ko satiku...
Bet kāda mārrutka pēc bija vajadzīga tā saredzēšanās, bija jāliekas mierā, bet nupat uzrakstīju vēstuli, vēl vienu. Miera nebija. Mde.
Ir muļķīga sajūta, ja tu, cilvēks, jūties kā, teiksim, šaha zirdziņš un izdari savus gājienus un tad viens sāk ar tevi spēlēt kā ar laidni. Vai es ko nesaprotu...?

JurisK (2014-05-03 01:51)      Shizofreenija ir sarezhgjiita slimiiba, dazhi pat domaa, ka tas ir tieshaam kaut kaads iipashs praata staavoklis. Gudrs dakteris, ar kuru reiz skatiijos raidiijumu par cilveekiem ar iipashaam speejaam, noteica, kursh shizikjis, kursh nee. Ne jau momentaa liek trakomaajaa. Bet kaut kas tur ir, iipashi sazinaashanaas ar mirstoshu cilveeku vinja naaves briidii, nemieriigas domas par tuvu cilveeku, kad vinjam draud reaalas briesmas, tas ir piedziivots. Viedie sapnji - nu redzees, nesen nosapnjoju pareizo skaitlju kombinaaciju loterijaa, iespeejams, ka riit uzspljaushu shai nabagmaajai no miljonaara augstumiem!:)

adamsone (2014-05-03 13:36)      Juri, tu man atrausies par to šizofrēniju...Neiroze mēdz būt, nenoliedzu, bet šizo... Dažiem liekas, ka tas ir kas ļoti noslēpumains, bet man šķiet, ka tā ir liela nelaime un lielas garīgas ciešanas, bezkontakts, izolētība un tā...Cik varu spriest pastarpināti, ir man viena paziņa, kurai dēls ir šizofrēniķis un ar viņu pašu arī ir ļoti grūti.
Bet par manām sajūtām un vēstulēm - es fantazēju, mutuļoju, ņemos, jumts braukā visos virzienos, bet mans korespondents ar viņam raksturīgo piezemētību visu salika pa plauktiņiem, zvanīšot kaut kad....Nu patīk man tie piezemētie vīrieši, viņi tā jauki visu līdzsvaro. Un ik pa brīdim piegriežas...

kvarts (2014-05-03 19:11)      Vai ti ticība kristum nav lielākā māņticība?...

daimond (2014-05-03 19:53)      Māņticība liek stūrgalvīgi ticēt, ka tevi mīl un ciena tas iedomu draugs, kurš neatbild uzrunājot, vai tam, ka melns kaķis ir iemesls pārtraukt iesākto braucienu, nevis uzmanīties braucot...

Lucy (2014-05-06 09:18)      es gan neesmu mānticīga,bet pēc sestdienas notikuma es sāku aizdomāties.No rīta izlasiju savu horoskopu,tas neko labu nesolija un ta arī bija.

Līdzīgi jautājumi
Melnā piektdiena 13. (23 atbildes)Saplīst spogulis (13 atbildes)Piektdiena 13!!! (19 atbildes)Kur nopirkt Bībeli latviešu valodā? (29 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu