7 nāves grēki

Septiņi nāves grēki kristietībā ir šādi:
iekāre;
negausība;
mantkārība;
slinkums;
dusmas;
skaudība;
lepnība.

Par nāves grēku tiek uzskatīts tāds grēks, kas noved pie dvēseles bojāejas.

--- Kā to saprast - nāves? Ja vienreiz sadusmojies vai iekāro vīrieti - tad vsjo?

neko (2013-03-29 03:36)      nezinu kā kristietībā bet reālajā dzīvē, ja sadusmojies un to ar izrādi apkārtējiem;
nu teiksim tu viņam izsaki "visu ko domā" paaugstinātos toņos, viņš tev par to pa seju tu ar galvu pret galva stūri... un viss. Dusmas un vardarbība ir vienas un tās pašas medaļas divas puses.

Ta ij viss pārējais nosauktais ātri vien pie "nelaba gala" var novest. Tā ka dzīvo pēc kādas ticības principiem vēlies, vai tas būtu ateisms islams vai kristietība, bet šie principi strādā. Tā tīri praktiski... Ja ar dzīva paliksi jebkas no nosauktā tevi nolems eksistencei vienatnē, jo vienkārši saskarsmē nepatīkams cilvēks būsi.

Theo (2013-03-29 03:44)      Vislielākā iespēja tikt pie "grēkotāja" statusa ir ja nemāk noformulēt jautājienu... varbūt savādāks bij´ šī tofika mērķis ?!

JurisK (2013-03-29 04:37)    1 7 - tas taads smukaaks ciipars. Visi naaves greeki ietilpst 3 lietaas - 1. kuutrums, 2. nenoviidiiba, 3. augstpraatiiba. Augoshaa seciibaa, augstpraatiiba - pats naaviigaakais greeks.

Postremo (2013-03-29 07:41)    1 Nepiedodami ( vareetu teikt - greeks ) ir apzinaati nogalinaat nevainiigu. Ssitie te sarkastiitie jautaajumaa ir meli !
Iekaare mums visiem ir no dabas , negausiiba ir visas civilizacijas dzineejs , sannemt atliidziibu par paveikto ir vairaak kaa normaali tikai ,
slinkums ir veel viens labs iemesls izdoamat labaakas lietas, tehniku kas atvieglo dziivi , dusmas ir atkal tikai normaala reakcija paari nodariijumam , skaudiiba kaa taada ir neitraala, ja netiek laisti darbaa sliktie pannemieni - nogalinaats , un apr lepniibu labak nebuutu vispaar piemineejis. Mees vissi ar daudz ko lepojamies savaa dziivee.
Taa kaa nefleite te :(

Maverick (2013-03-29 09:12)      Ja nemaldos, tad budismā bija tikai viens grēks - liekulība.
Viss pārējais ir dabisks, attiecīgi - nav grēks.

neko (2013-03-29 09:15)      Maverick: budismā vispār nav tāda grēka jēdziena. Grēks pastāv tikai jūdasimā un visos viņa atvasinājumos.

jozolsen (2013-03-29 09:20)  1 1 Kristietībā ir tikai dzimumakts,sexa nav.Baudīt arī ir grēks.Pat labi ēst ir grēks.Dusmas-avij jābūt paklausīgai un nav tiesības dusmoties.Pakļavīgajai avij jābūt barā un nedrīkst izcelties ne ar ko,lepnība un utt..Kristietībā ir daudz pret paša cilvēka būtību un tāpēc pat piedzimst grēkā un jau ir tikko piedzimis grēcinieks.Kā piedzimst ,tā jau vainīgs.Abvij jābūt vienmēr vainīgai-grēcīgai un tāpēc sodāmai -kpntrolējamai.

fargo (2013-03-29 10:19)      "Kā to saprast - nāves? Ja vienreiz sadusmojies vai iekāro vīrieti - tad vsjo?"
nopietni? tās ir tādas vārdu spēles. nav ne-nāves grēka. tie ir katolicisma koncepti, lai tos saprastu, ir jāpieņem katolicismā eksistējošās dogmas un pirmkārt to, ka cilvēks ir mūžīgs.
no tā automātiski izriet daudz kas. piemēram, mūžīgs sods - elle, vai ne-mūzīgs sods - šķīstītava utt. bet Bībele, Dieva vārds nav sādu universāli pieņemtu/aprobētu konceptu avots. tie ir cilvēku izdomāti. imagināri. neeksistējoša realitāte. tāpēc, jo daudzu aplamību avots.
kādi tad ir Vārda atklātie, universālie principi?
tie nav ne apslēpti, ne grūti pieejami. tas ir gribas un velāk ticības jautajums iegūt atbildes. personiskā piepūle.

ponytail (2013-03-29 10:52)      jozolsen, tu melo par savu vecumu... šitentais tavējais tekstiņš šausmīgi smako pēc zinātniskā komunisma pelējuma. Būsi vēl kādu padomjlaika partijskolu beidzis, tad jau tev pāra piecdesmitam jābūt.
Par tēmu - nevajag katru uzrakstīto/izsacīto vārdu gluži burtiski uztvert. Īpaši, ja tiek runāts par tik jūtīgu jomu kā ētika.
Paskaties uz jozolsenu, tad i redzēsi, kas ar tiem burtiski uztvērējiem notiek - dzimumdziņa priekšā un pakaļā! Nu, bet vismaz pārējiem ir interesanti (kādu laiku) lasīt, arī labi.

liancite (2013-03-29 12:34)      Meli un liekulība ir vislielākie grēki, ar pārējiem var sadzīvot...

Muktiana (2013-03-29 14:52)  1   Nāves grēki tāpēc, ka šo īpašību dēļ mēs reinkarnējamies uz zemes atpakaļ un tas nozīmē, ka sagādājām vēl vienu sev papildus miiršanas iespēju.
Uz Zemes cilvēkam jāpiedzīvo 4 īpaši nepatīkami procesi - dzimšana, slimības, vecums un nāve. Dzimšana ir sāpīgs process, bet nāve vēl vairāk.
Dzimstam katrā reinkarnācijā ar mērķi - atdot parādus un veicināt dvēseles izaugsmi.
Dvēseles izaugsmi veicinam caur ciešanām, pieredzi, darbu (lēnais ceļš) un caur garīgo rakstu studēšanu, Dieva atzīšanu un laba darīšanu citiem (ātrais ceļš).
Augstākminētie ir tipiskie klupšanas akmeņi, kas neļauj garīgi progresēt.
Vispār ir 2 Visumu formas - garīgais visums (kur mīt Dievs un viena vienīga laime un citas atbrīvotās dvēseles) un materiālais Visums (kas sastāv no daudziem Visumiem). Materiālajā Visumā darbību regulē laiks un dvēseles ceļo 8400000 materiālo ķermeņu formās, tajā skaitā, 8 milj - nesaprātīgās (dzīvnieki, augi utt.), 400000 - saprātīgās būtnes. Cilvēks esot visnesaprātīgākā no saprātīgajām būtnēm, taču pirmā pēc nesaprātīgajām, kas var apzināties Dievu - tātad var ātrāk tuvoties garīgajam visumam.

limonija (2013-03-29 20:06)    1 Nez kur par tām reinkarnācijām sagrābstīts, jo Bībelē par to nav ne vārda...:D

Muktiana (2013-03-29 20:33)  1 1 linonija,
nu ja Tu grābstītu nevis tikai prātotu, tad arī sagrābstītu. Līdz ~5 gadsimtam arī Bībelē bija reinkarnācija minēta, bet, ja nemēģina šādu info kaut kur sagrābstīt,tad arī neko neuzzin. Tāpat arī Dievu nevar ieraudzīt savā acu priekšā, jo info par to ir kaut kur jāsagrābsta.
Bet par to iekāri ir tā. Ja, piemēram, pāris dzīvo laulībā, bet te satiek mīlu un lielu iekāri, un laulību šķir vai laiž pa kreisi, tad tas ir pietiekams iemesls, lai uz Zemes atgrieztos ar mērķi būt pamestā vietā. Jo Dievs māca - darīt labu citiem, nevis būt sava ego vadībā. Bet, ja lauz doto uzticību utt., tad skaidrs, ka tas tāpēc, ka to savs ego ņēmis virsroku nevis dievišķas idejas - darīt labu citiem atbilstoši Dieva likumiem.
Vēl saka, ka iekāre pati par sevi attālina no vikmes pēc Dieva. Piemēram, jogi-mistiķi savas mistiskās spējas (piemēram, levitēt, paciest salu, lasīt domas, materializēt priekšmetus utt.) nemaz nevar iegūt, ja paralēli piekopj seksuālo dzīvi. Tas ir iemesls, kapēc daudzi garīgi cilvēki izvēlas celebātu. Arī budistiem apskaidrību gūt var kavēt seksuālā dzive.
Un seksuālās dziņas ir vairāk raksturīgas dzīvniekiem - tātad nesaprātīgajām materiālo ķermeņu dzīvības formām. Vairošanās instinkts mūsos ir ielikts pēcnācēju radīšanai. Bet tā kā cilvēks ir tikai 1 pakāpi pakāpies virs dzīvnieka, viņam ir viegli ļauties seksuālajai tieksmei dominēt pār garīgo, un tā rezultātā nodrošināt sevi ar papildus inkarnāciju (vai atkrist dzīvnieka formā).

ramazoti (2013-03-30 00:37)    1 Vienīgais grēks ir dzīvot nemīlot. Tas kurš mīl, nebūs lepns, dusmīgs, slinks, egoistisks negausis, rūpēsies par sevi, nedarot ļaunu citiem.

Muktiana (2013-03-30 20:51)      Jā, tikai ir skaidri jāzin, kurā situācijā un kā izpaužas mīlēt, nemīlēt.
"Cilvēks nevar būt labs, ja nezin, ko nozīmē būt labam". Un ninases ir miljoniem un raksti par tām runā.

kljuska (2013-04-05 11:12)      nāve ne vienmēr nozīmē fizisku nāvi,,, tā visbiežāk nozīmē transformāciju - dziļu smagu sapratni,,, mainību,,, piem tev ir iekāre,,,, oki, tu apmierini savu iekāri,,, kas Tevī notiek pēc tam vai jau tajā mirklī kad tu to dari

Geisha (2015-03-15 22:50)      Nespīd Tev Paradīze. Tā ka dzīvo un gūsti baudu no dzīves.

Noctambulus (2015-05-30 21:39)    1 Tas nozīmē, ka pilnībā paļaujoties šiem visiem cilvēkiem piemītošajiem impulsiem iestājas "garīga nāve" - vīrusam līdzīgs stāvoklis, kur vienīgā cilvēka dziņa ir bezjēdzīgs resursu patēriņš.

Līdzīgi jautājumi
dzīve un nāve (48 atbildes)Kā kura kristīgā konfesija skatās uz dzeršanu? (15 atbildes)Nomiršana (28 atbildes)Grēku sodīšanas paradokss (21 atbildes)
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu