Kāda ir jūsu Hologrāfiskā visuma izpēte?

Ja kāds aizraujās ar šo tēmu, man interesē kādi jūsu uzkati par to, ka cilvēki ir visuma projekcijas un ka realitāte īstenībā ir tikai vizuāla ilūzija?

non_grata (2013-01-03 16:29)      http://izklaide.delfi.lv/divaina-pasaule/mistika/stasts-par-lauri-kurs-satikas-ar-citplanetiesiem.d?
id=42473812

PusnaktsParizee (2013-01-03 16:49)      Esmu lasījusi šo grāmatu. Nezinu, iespējams, ka tā arī ir, ka mūsus dzīve uz zemes jau ir uzņemta kā filma...varbūt paši arī to scenāriju rakstījām. Bet iespējams, tas viss ir tikai cilvēku pieņēmums un izdomājums.

saladin_ironwill (2013-01-03 18:00)      ilūzija ir tā ka mēs domājam ka zinam kādi ir citi, mums ir simtiem priekšstatu par to kapēc kāds cits ko dara, kapēc tā uzvedas un kapēc tā runā-realitātē visi citi tikai atspoguļo mūs pašus. ilūzija ir tā ka cilvēks domā, ka kāds cits ir nolēmis viņa likteni, realitāte- cilvēks pats ar savām domām un darbiem veido savu dzīvi. ilūzija ir tā, ka cilvēks domā, ka apkārtējie viņu neciena un apbižo, realitāte- cilvēks neciena pats sevi utt...

fargo (2013-01-03 18:35)      kāpēc tēma sadaļā ezotērika? :)
rodas arvien fantastiskākas teorijas, kuras tiek radītas nevis novērojumu rezultātā, bet lai izskaidrotu kvantu mehāniku. stīgu teorijas, bezgalīgie visumi, elementārdaļiņas, kuras vienlaicīgi atrodas vairākās vietās telpā... bet varbūt pati kvantu mehānika ir tikai novērojumu nepareiza izpratne. modernā fizika ir līdzīga viduslaiku astronomijai, kura balstījās Aristoteļa izpratne par Visuma uzbūvi un lai izskaidrotu arvien jaunus teorijai pretim liecinošus novērojumus, bija jāizdomā arvien jauni un jauni pieņēmumu, lai Aristoteļa Visumu "noturētu virs ūdens". līdzīgi ar kvantu fiziku.

"Quantum mechanics is certainly imposing. But an inner voice tells me that it is not yet the real thing. The theory says a lot, but does not really bring us closer to the secret of the ´Old One.´ I, at any rate, am convinced that He is not playing at dice." (Einstein, 1926)

hefny (2013-01-03 18:53)      hmmm...jā fargo ar Einštiena citātu ja pateica. Un Einštens,-tas reāi bija pasen, vai ne?!interesanti, cik tālu reāli zinātne ir pavisrījsie uz kādu pusi/jo atklājumi tiek pausti tautai-plebiem minimums pēc 50 gadiem.../.

Polus (2013-01-03 18:54)      Jau esmu rakstījis, ka uz zinātni paļauties diemžēl nav iespējams, jo zinātne pati nezina to, ko īsti zina/nezina. Ja ej pa tumšu ceļu, nezinot mērķi un to, kas sagaida, ir diezgan grūti noraksturot, kur īsti atrodies. Mēs it kā skaitām soļus, taustām pašu ceļu, mēģinām raksturot tumsu, bet faktiski jau tas neko nepasaka.

Visā stāstā, manuprāt, atslēga ir apziņa. Apšaubot evolūcijas teoriju kā tādu, tomēr varu iztēloties, kā rodas arvien jaunas - citādas - radības, kā tās pielāgojas, evolucionē utt. Ok. Bet tas neatbild uz jautājumu, kur rodas apziņa. Mehāniski var izskaidrot visas maņas, tās var reproducēt arī mākslīgi, bet ne apziņu. Tādu īsti zinātnisku skaidrojumu arī neesmu redzējis (ja kļūdos un kāds var iedot saiti, labprāt izlasītu). Pieļauju, ka apziņas izpratne ļautu spriest arī par ne-/hologrāfisko visumu.

fabbiana (2013-01-03 19:45)      domu spēku gan nevajag pārspīlēt:) mums katram, katrai būtu pa princim, princesei, pilni konti un pilnas garāžas, ja vien domas būtu tik iedarbīgas vai darbīgas

hefny (2013-01-03 19:45)      hmmm...tas būtu kā pārafrāze par: "vispirms bija Vārds/doma/apziņa/"vai : "tapa gaisma"....

mieru_tikai_mieru (2013-01-03 20:05)      No tā dzīvē tāpat nekas nemainās - vai nu tu uzskati sevi par reālu, vai par iluzoru - viss tieši tas pats sāp, tieši tas pats notiek un tik un tā rīt uz darbu jāiet. Viens gudrinieks reiz iestāstīja, ka sāpes esot prāta produkts, jo, kad prāts "aizveras", t.i., aizmieg, arī sāpes pāriet. Nezinu, pamēģini aizmigt ar sāpošu zobu, diez vai hologrāfiskās projekcijas ideja palīdzēs.

JurisK (2013-01-03 20:07)      Apziņa - mans ES! Jā, kur tas rodās un kur paliks, kad nomiršu - uz to tiešām nav atbildes man, tieši tā pat kā Polus labprāt par to uzzinātu. Bet tas, ko mēs katrs redzam un jūtam - pilnīgi iespējams, ka viss ir pavisam savādāk, jo mēs pat nezinām, kā izskatās priekšmeti mums apkārt, jo mēs taču viņus neredzam, redzam tikai gaismu, ko tie atstaro. Un, kā tai grāmatā - kurš ir pārliecināts 100%, ka aiz muguras, ko neredzam, tiešām kaut kas ir?:)

nenopietninopietna2 (2013-01-03 20:17)      Es visumu izjūtu, kā enerģiju. Nav tāda vieta, kur tā nebūtu.Venalga, vai massa ir, vai tās nav.

Polus (2013-01-03 20:57)      fabbiana, ja materializētos pilnīgi visas domas, tad mēs dzīvotu ārprātā.

mieru_tikai_mieru, pats par sevi, protams, nemainās, bet pieļauju, ka pats cilvēks kaut kādā mērā tomēr varētu mainīties, jo idejai ir milzīgs spēks (skat. reliģiskās kustības un to ietekmi uz civilizāciju). Tas ir jautājums par to, kas vispār cilvēku uztrauc. Darbavieta? Daži lati kontā? Sporta spēļu rezultāts un gaidāmais laiks nākamajā dienā? Nav tā kā mazliet pašauri? Par sāpēm - netrūkst demonstrējumu, kuros ļautiņi sāpes nejūt (staigāšana pa oglēm varbūt ir vienkāršākais piemērs). Tātad - tas ir prāta produkts.

JurisK, bingo! Pie tam, visa matērija ir vibrācija, bet ar maņām šo vibrāciju neuztveram. Vispār ir diezgan fenomenāli, cik lielā mērā cilvēks bāzē pasaules skatījumu uz lietām, ko redz, ņemot vērā to, cik limitēta ir redze kā tāda. Tikko skatījos raidījumu, kur parādīja, ka šimpanzes acs objektus spēj uztvert daudz ātrāk, turklāt ne vien uztvert, bet arī iegaumēt (runa bija par 9 cipariem, kas izmētāti plaknē - šimpanze tos uztver 0,5 sekunžu laikā, cilvēks tos pat nespēj ieraudzīt).

Tālāk jau ir jautājums par to, kas vispār ir "es"? Acu uztvertā atstarotā gaisma? Prāta radītā doma - definīcija? Vai tomēr kas krietni vairāk? Vai varbūt visparastākais organiskais savienojums? Nav pārāk jāiedziļinās, lai saprastu, ka "es" nav Jānis, Ilze, Pēteris, programmētājs, skolotājs, jūrnieks, labs cilvēks utt. Tie visi ir pieņēmumi, kurus ātri vien var atmest. Kas tad paliek? Ķermenis? Jau Dekarts rakstīja, ka ķermeni ir iespējams apšaubīt. Kas atliek?

liancite (2013-01-03 21:28)      jautājums atklāts....
http://morekinoonline.ru/dok/197-chudesa-2012.html
http://izklaide.delfi.lv/divaina-pasaule/mistika/briti-satrakojas-par-jezum-lidzigu-cilveku.d?id=429
05424

MrJones (2013-01-03 22:52)      Ar zinaatni buutu gruuti visu izskaidrot, kaut vai taa pasha iemesla peec,....kaa visuma sapraats,...zinaatne to izsleedz, buutiibaa niepieraadaama lieta...tomer ignoreet buutu nepraatiigi.

Luuk,..viens austraalietis, vaardaa George Kavassilas,..apgalvo (..un ar lielu paarlieciibu), ka esot celjojis caur vairaakaam dimensijaam. Filma 5h...izskaidro gandriiz visu.... interesanti, bet.... :))

http://www.youtube.com/watch?v=ugvjn9uP3io

_Biezaa_oome (2013-01-03 23:11)      Juri, daudzi savu ES zaudee jau dziives laikaa. Un kur tas tad paliek? Man ir daudz gariigi slimu pacientu, kuriem shis ES jau vairs neeksistee vispaar. Dziivo sev taads tantuks, miilee, rada beernus un te peekshnji vienaa dienaa ir jau pamperos... :(((

es_esmu_tev (2013-01-04 08:31)      ...kāds manī ir "magnēts" tādas situācijas, tieši šinī brīdī, es pievelku... pēc pieredzes ir izkristalizējusies viena lieta - kā es domāju (nosodu, vērtēju, salīdzinu) tā sabiedrība domā par mani... ja visu, kas ap mums uztveram vienkārši - tas tā ir - tad arī viss mums apkārt projecējas, tā kā mums (man) tajā brīdī ir vislabāk.... aizvien vairāk piekrītu latviešu sakāmvārdam: "Cilvēks pats ir savas laimes kalējs"

limonija (2013-01-04 13:24)      Apziņa - cilvēces lielākā mīkla pagaidām. Tas, kurš to ieprogrammējis/projektējis, koda atslēgu pagaidām nav iedevis. Viena no atslēgām - "Dievs radīja cilvēku pēc sava ģīmja un līdzības" daudziem šķiet nepieņemama...:)Dievu nebūt neuzskatu par bārdainu onkuli uz mākoņa malas, bet par Visuma Apziņu, kuru izprast nevaram(pagaidām), jo programma par knapu...Bet uz izpratnes pusi jau pamazām virzāmies:) Un tas varbūt arī jau ir iepriekš saprogrammēts, bet zinātnieki dzīvo ilūzijās, ka kaut ko veiksmīgi atklāj.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu