Termini

Termini - jautājumi un diskusijas

Logoss (6)
Logosa sakne-´saturs´ . Intravērts vai ekstravērts
lidzigi punktam
kur nav izsakama tendence ne uz
centrabedzi vai uz pretejo

teiktu
raditajs 0
ar iespeju uz jebkuru
talako attistibu

izejosais no saknes nosaka tas talako attistibu
ka intra
vai eksta
-par ko jautājums? Par garumzīmēm?:):):) 1. vai jautājums ir par šo vārdu sakni?laikam "vērt", priedēkļi un galotne paliek abās pusēs.
2. intreverti un ekstraverti jauesot daudzie rumpīši-t.i. cilvēki.
3. kurā grāmatā var izlasīt par Logosa intraverto vai ektraverto iedabu?
wikipēdija šajā gadījumā derēs....Logoss (sengr. λόγος – vārds, doma, saprāts) – termins, kas filosofijā sākotnēji apzīmēja vispārēju likumu, pasaules pamatu. Šajā nozīmē par to raksta Hērakleits no Efesas: viss notiek saskaņā ar logosu, kas ir mūžīgs, vispārējs un nepieciešams. Metafiziķi (Hēgelis, Vindelbands, Trubeckojs u.c.) Hērakleita logosu traktē kā vispārējo saprātu. Stoiķu mācībā ar terminu „logoss“ apzīmē fiziskās pasaules un garīgās pasaules likumu, ciktāl šīs pasaules saplust panteistiskā vienībā. Aleksandrijas skolas pārstāvis Filons (I gs.) izveidoja mācību par logosu kā par Platona ideju kopumu, kā arī par radošu spēku – starpnieku starp Dievu un pasauli. Līdzīga interpretācija sastopama neoplatonisma un gnostiķu mācībās un vēlāk kristietības literatūrā, t.sk. ari sholastu mācībā (Erigena u.c.). Jaunajos laikos Hēgelis ar terminu „logoss“ apzīmēja absolūto jēdzienu. Austrumu filosofiskajās sistēmās paralēles šim jēdzienam var saskatīt terminu „dao“ un „dharma“ traktējumā. Ne viens, ne otrs... drīzāk relatīvs, neitrāls un mācīties gribošs :) ··· Termini: Logoss lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kas ir "porča"? (20)
varbūt kāds var palīdzēt ar tulkojumu no krievu valodas: Ja проклятия= lāsts, kas ir latviešu valodā порча ? T.i. kas tā darbība tāda ir, tas ...
Latviski varētu teikt, ka pieburta neveiksme, tā sacīt melnā strīpa :D
Latviešiem tāda termina nav, jo krievu porča pret kadiķiem atdūrās un līdz kārtīga latvieša sētai nemaz netika :D
kaite apvārdošana, novārdošana Porča ir ļauna acs, bet prokļatije ir lāsts. Lāsts gluži nē, drīzāk noskaudums, ļaunā acs. Ja tā var izteikties, tad "vājāks" par lāstu. ··· Termini: Kas ir "porča"? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Dogwood tree (9)
Gribas zināt- kā tas "hamburgers" runājams latviešu mēlē?
Grimonis, ja reiz par dārzkopību. google tulkotājs to sauc par "kizils". tūlkojas=
ham.... nekaunīgs
burger....apaļā maizīte ar gaļu
tātad...nekaunīgi apaļā gaļas maizīte
Šķiņķa kotlete. Kads sakars hamburgeram ir ar Dogwood tree?? ··· Termini: Dogwood tree lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kas ir entropija? (6)
Manā sferā tas esot siltuma daudzums noteiktā apjomā vielas, dalīts ar tās vielas temperatūru. Tas man neko neizsaka, lai gan varu to redzēt un atrast grafikā. Bet ar entropiju varot izteikt pat apstāšanās biežumu pie ...
Entropija kā haosa mērvienība. :) Mans kolēģis, kārtojot savus papīrus, mēdz teikt - ka samazinot entropiju. Tikai jo vairāk ko cenšamies pakļaut savai kārtībai, jo vairāk nekārtības rodas (liekie papīri miskastē, piemēram).
Daļiņas, molekulas arī kustas haotiski, pievadot enerģiju (paaugstinot temperatūru), tās kustas ātrāk = entropija palielinās.
:)) marseli, līdz ar Bēkona metodēm un Ņūtona matemātiku, eksaktās zinātnes sāka atīstīties, apvienojot un paplašinot savus darbības laukus :)) :)ja nekas nemainās, tad entropija esot nekāda, bet tā parasti nekad nav- ja gandrīz nemainās gājēja svars un ātrums, tad vecums un atrašanās vieta tik un tā entropē- vot tāda žopentropija. varda pielietojamiba ir plass-,
man atgadijas-,kad runajot par psihologiskam norisem,tika uzkarts termin "tehnologijas" no partikas rupniecibas un zuppu varisanas.

cik noprotu jautajums ir par termodinamisko entropiju?
vai vispar par entropiju?
Vārdiem mēdz būt dažādas nozīmes. Viss atkarīgs kāda joma jāapskata un kāds ir izziņas mērķis.
Ir Ņūtona likums, tas skaidro ne tikai kustību, bet tas ietver fiziku, atomfiziku un vēl šo to.
··· Termini: Kas ir entropija? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kas ir Hua-Njao un Tori? (5)
Kultoroloģijas eksperti, lūdzu, palīdziet, kas ir Hua-Njao un Tori, gugle neatrod un pati arī neesmu dzirdējusi, vismaz virzienu vai lietojumu citās valodās. (12. klases uzdevums!) Paldies! :)
Ķīnas tradicionālas mākslas tendence cilvēku un viņa dzīves norises
samērot ar apkārtējo pasauli simbolos – (ķīniešu val. ziedi, putni) Bet derētu pāŗliecināties vēl.

Tori - tie ir simboliski vārti, kas raksturīgi japāņu kultūrai. Vārtus būvē japāņu reliģijas sinto tempļu priekšā, lai, caur tiem izejot, cilvēks attīrītos un būtu gatavs sarunāties ar gariem jeb kami. Dažkārt tori var atrasties arī tālu no tempļa, lai simbolizētu, ka ceļš uz garu pasauli nav tik ātrs un viegls.
Sameklē attēlus, lai pašai ir skaidrs, kādi izskatās.Bieži pie ūdens arī ir redzami, divi lieli stabi, jumtiņš virsū, skaisti, dekoratīvi.
Huoniao - ķīniešu mitoloģija Pašam bija interesanti uzzināt! http://megamitensei.wikia.com/wiki/Huoniao :) Oo, iespaidīgi jautājumi! Un arī Evoras atbilde:) mazliet papildinot... Tori ir vārti pie šintõ tempļiem ··· Termini: Kas ir Hua-Njao un Tori? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kvintesence - kas tas ir? (6)
Kas ir kvintesence?
http://lv.wikipedia.org/wiki/Kvintesence
ņem par labu... interneta iesācēj :D
Var jau arīt tezaurā skatīties:
http://www.tezaurs.lv/sv/?w=kvintesence
Bütiskäko, svariigäko paziimju, iipashiibu kopums, galvenais, svariigäkais, bütiiba. Müsdienu pielietojumä. Sakat ko gribat, bet vārds skan drausmīgi un cenšanās izskatīties gudram to pielietojot izgāžas ar smagu blīkšķi gandrīz jebkurā kompānijā! :D Kreativitāte skan vēl pretīgāk...Bet ļerina vai visi, kam sakars ar radošajām profesijām:D Neskaitās jau vairs smalki teikt - radoši, radošums;) Riebjas šitie "latviešu valodas nepratēji"... ··· Termini: Kvintesence - kas tas ir? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vulgārs - vārda izcelsme (7)
Kāda ir vārda "vulgārs" izcelsme?
Kā jau te teica apzīmējums cēlies no latīņu vārda parasts, mūsdienās gan vairāk tiek lietots ka sinonīms vārdam prasts.
Savukārt vulgarizēt = pārāk vienkāršot lietas/parādības skaidrojumu.
No Vulgaris :) = parastais ( latíniski) :) vulgaris jeb parasts tāds skaidrojums no latīņu valodas,es ar vārdu vulgārs saprotu prastu parupju cilvēka uzvedību ggerevnna , krievi saka. Vispār jau veco laiku vārds. Es arī to nokomentētu-kā ´rupjš´. Var aizvietot-´bezkaunīgs´.
Tagad ir jauns laikmets un tam līdzi nākuši jauni mūsdienīgāki vārdi. Viss plūst un mainās.
··· Termini: Vulgārs - vārda izcelsme lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ko nozīmē latīņu vārds Vulgaris? (13)
Ir slimību, dzīvnieku, augu nosaukumi, kuras beidzas ar šo vārdu, ko tas nozīmē, ko paskaidro?
Sieviete vulgaris nebuut nav obligaati vulgaara sieviete!:) maigoni_niknias: latīņu termins vulgaris (parast, vienkāršs)un vulgarizēšana tomēr ir dažādas lietas. Vulgarizēt tas nozīmē lietas vienkāršo līdz tādam līmenim, kad tiek zaudēta to patiesā būtība. Vulgāri - tas ir tad, kad kaut kas tiek pasniegts pārāk vienkāršoti, pārāk primitīvi. Diivaini, Postremo - tu raksti, ka tev ir augstaakaa izgliitiiba un nezini, kaapeec tiek lietota veel aizvien latiinju valoda! Laikam esi vai nu liels melis, vai izgliitiibas dokumentu iepircis, vai arii neko neesi iemaaciijies. Uchis, student! Parastā.. parastas, vienkāršs.
Homo Vulgaris. = cilvēks parastais.
··· Termini: Ko nozīmē latīņu vārds ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ko nozīmē primitīvs? (5)
Elementārās sensoriskās psihes stadiju raksturo primitīvi jutekliskuma elementi
primitīvs ir pirmatnējs, vienkāršs slapjš, auksts, ass, neass, utt... primitivs-,vienkarsvards elementars-ka norade
sensorika (ka uztvere) -primitīvi jutekliskuma elements (ka norade uz sarezgitibas pakapi)
Tuvāk ,ko ielikusi Māte daba...Uzbūves pamatpricipi,vienkāršibā..Un tā visiem patīk sarežģit vienkāršas lietas,ka paši pazūd sarežģītībā..Cilvis jau pa lielam nav mainījies,tikai apkārtējo vidi cešas mainīt un vēl vāvuļot izpratnes meklējumos,izskaidrojumos Tāds, kam ir dabas dotais, bet nav paša ieguldījuma sevis attīstībā. ··· Termini: Ko nozīmē primitīvs? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Splīnīga sieviete (18)
lasu grāmatu svešvalodā un še tev, tālāk netieku. nesaprotu vārda nozīmi: splīnīga sieviete. Nojaušu, ka austprātīga, vizdegunīga, un t.t. bet kads zin īsto vārdā nozimi, ka pareizi pārtulkot. Meklēju Google, ...
splīns" latviešu etimoloģijā tiek definēts kā saīgums, nomāktība. Sniega Roze - nevar būt, to nav definējis latvietis:) Drīzāk tad tas ir Vecmeita ar runci variants - vīzdegunīgi augstprātīga, bet nekadā gadījumā ne nomākts cilvēks! Saīgusi,nomākta sieviete... Spliiniiga-viizdeguniiga,izlutinaata,iedomiiga,augstpraatiiga.Tad nav labi tas,tad nav labi sitas.taadaa noziimee so vaardu lietoja mana ome. Niigra!

http://fr.wikipedia.org/wiki/Spleen_baudelairien
··· Termini: Splīnīga sieviete lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu