Ko (tu)mēs svinam Jāņos?

Mēs (tu) slavinām Sauli tiek vien ka pārticības, labklājības avotu?

estepat (2015-06-19 16:53)    2 Mēs priecājamies par ilgo, gaišo, dienu, īso, tumšo nakti, brīvdienu, kopīgiem svētkiem, brīvdienu, ēdieniem, dzērieniem, dejām un papardes meklēšanas aktiem- cits pateikdamies visam un visiem, kuriem jāpateicas, bet cits vienkārši tāpat priecājas- nepateikdamies neredzamiem spēkiem un personām, jo neredz jēgu pateikties neredzamajiem par pieejamām lietām, kuru klātesamība liekas pašsaprotama. Es priecājos pateikdamies, jo man tas nav grūti, un man nepatīk būt pilnīgi nepateicīgam;)

estepat (2015-06-19 16:57)    1 :)- Atvainojos par lieko komatu, brīvdienu, neredzamajiem;)

vilks28 (2015-06-19 20:13)      Mēs svinam to ka esam kā nezāles.

estepats (2015-06-19 22:28)      Dīvaini, ja par pašaizliedzību(drīkst&vēlams jaukt ar pašuzupurēšanos:) sauc latvju ballēšanos no līgu saulrieta līdz jāņu saullēktam! Saule ir masīva uguņbumba ~149-151(4.janv.-4.jūl.)miljonu km attālumā no Zemes, un interesanti, ka 4.janvārī tā ir vistuvāk Saulei ar slīpāku siltuma starojuma leņķi pret mums, bet 4.jūlijā vistālāk, ar visstāvāko starojuma leņķi pret mums, bet ekvatoram pajāt- vienādi leņķi;). Bet runājot par paradigmām, gribās citēt Ošo- filosophie is foolosophie- jo vairāk tu jautā, jo vairāk tev ir atbildes variantu, un tad tu sāc uzdot ~tādus jautājumus, kāpēc karoti nesauc par dakšiņu, nazi, vai krūzi, un cik paradigmu ir starp šiem četriem priekšmetiem, un kāpēc paradigmu ir 4x4, ja gribās tikai 4... Jo cilvis ir dīvaināks, jo vairāk to vajadzētu slēpt, citādi- kā drusku uzklabina uz klavas- tā abas trīs paradigmas, kā četri īlēni no maisa:(kurā ir vismaz ašpadsmit:)- lien ārā un lien iekšā oho...;)

sed (2015-06-19 22:36)    1 Es nesvinu. Es ´Jāņus redzu tikai kā dreršanas svētkus. Alu gluži labi var padzert arī vienatnē un jebkurā citā dienā. :) Var jau būt ka senāk Jāņiem bija īpaša nozīme. Vot kaimiņos krievi, tie gan svinēs. Piedzersies un bļaus krievu dziesmas visu nakti. Kaut tikai būtu lietus! :)

psychobitch (2015-06-20 00:09)    1 brīvdienas..:D

JurisK (2015-06-20 02:21)      Man Liigo sveetki vienkaarshi patiik. Patiik gandriiz viss, iznjemot muusdienu reklaamas paaris meeneshus pirms Jaanjiem. Vislabaak man patiik leekshana paar uguni un riita saules sagaidiishana. Svin saulgriezhus, konkreetaak - viena lauku darba ceeliena nosleegumu, lai kjertos pie naakamaa. Pajaat man visas paradigmas un senchu tradiicijas - es esmu sencis!:D

kvarts (2015-06-20 18:40)    2 Latviešu ienaidnieki ir izdarījuši visu, lai Līgo svētki būtu tikai prasts dzerstiņš. Ko gan var svinēt ja nav krīvu, kas veiktu Ritus. Visam ir sava noteikta vieta un kārtība, bez kuras dzīve ir tikai eksistence.

IzlozeLOZE (2015-06-20 23:20)      svinēt neko nevajadzētu, bet svētīt..................svēta visu, kas ienācies dabā. Auglības rits.
Saules rits ir svarīgs, nevis pati saule kā tāda. Tātad ZEMES rits, lai tas būtu auglīgs, lai viss ritētu un vairotos.

JurisK (2015-06-21 08:43)      Redziet, beerni - var iet bazniicaa un buchaat dieva vietnieka roku, bet var klajaa laukaa pieluugt Dievu. Var tautasteerpaa bubinaat vaarsmas un piesaukt dievus, kuri lielaakoties jaunizdomaati pirms nedaudz vairaak kaa simts gadiem, bet var arii Jaanju riitaa staaveet rasainaa zaalee un sagaidiit pirmos saules starus. Jeega no taa nemainaas!

fargo (2015-06-21 08:51)      ir tikai divi svētki(manā izpratnē labas dienas, notikumi, kurus es vēlos pieminēt) un tici vai ne, bet abi nav religiski, pseidoreligiski, bet pavisam un pilnīgi personiski.
un tā, jāņus es nesvinu. bet man nav problēmu ar to, ka cilvēki priecājas par vēl vienu ciklu viņu dzīvēs. labi. tas ir labi, ja viņi atrod prieku.
bet visādu lietu pielūgšana un tamlīdzigi, tas... nē. tad es tur negribu būt pat tuvumā.
bet man ļoti patīk liels ugunskurs, dziesmas, sievietes ir skaisti saģērbušies, vīri labā un draudzīgā prātā un kopā tie cilvēki jūtas labi.
tādas lietas man patīk, lai arī parasti es sēžu un vēroju to visu no malas. labi tas ir. bet ne kaut kādu saules pielūgšanu.

Līdzīgi jautājumi
Ko mes isti svinam Ligo vakara? (14 atbildes)Zvaigznes diena, tas tradicijas (17 atbildes)Vai ugri svin Janus? (6 atbildes)Kupaila (5 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu