Svētki

svētki foto attēls

Svētki - jautājumi un diskusijas

Ko (tu)mēs svinam Jāņos? (12)
Mēs (tu) slavinām Sauli tiek vien ka pārticības, labklājības avotu?
Mēs priecājamies par ilgo, gaišo, dienu, īso, tumšo nakti, brīvdienu, kopīgiem svētkiem, brīvdienu, ēdieniem, dzērieniem, dejām un papardes meklēšanas aktiem- cits pateikdamies visam un visiem, kuriem jāpateicas, bet cits vienkārši tāpat priecājas- nepateikdamies neredzamiem spēkiem un personām, jo neredz jēgu pateikties neredzamajiem par pieejamām lietām, kuru klātesamība liekas pašsaprotama. Es priecājos pateikdamies, jo man tas nav grūti, un man nepatīk būt pilnīgi nepateicīgam;) Latviešu ienaidnieki ir izdarījuši visu, lai Līgo svētki būtu tikai prasts dzerstiņš. Ko gan var svinēt ja nav krīvu, kas veiktu Ritus. Visam ir sava noteikta vieta un kārtība, bez kuras dzīve ir tikai eksistence. :)- Atvainojos par lieko komatu, brīvdienu, neredzamajiem;) Es nesvinu. Es ´Jāņus redzu tikai kā dreršanas svētkus. Alu gluži labi var padzert arī vienatnē un jebkurā citā dienā. :) Var jau būt ka senāk Jāņiem bija īpaša nozīme. Vot kaimiņos krievi, tie gan svinēs. Piedzersies un bļaus krievu dziesmas visu nakti. Kaut tikai būtu lietus! :) brīvdienas..:D ··· Svētki: Ko (tu)mēs svinam Jāņos? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kupaila (5)
Kuros datumos šogad ir slāvu dievības Kupailo(Kupala) saulgriežu svētki? Esot pēc Jāņiem, vai kā?
Vai ar Jāņiem par maz?Pēc turpinājuma prasās? После перехода на новый стиль праздник Ивана Купала приходится на 7 июля, точнее, в ночь на 7 июля. Некоторые европейские страны отмечают Иванов день или День святого Ивана (подобие Ивана Купалы) по старому стилю, в дни летнего солнцестояния — с 20 по 26 июня. Славянская община родноверов, чьи праздники представлены в Календаре в разде Славянская община родноверов, чьи праздники представлены в Календаре в разделе «Праздники славян», также отмечает праздник Ивана Купалы по старому стилю — 24 июня.
calend tochka ru
Ivans Kupala - tas ir Jaanis Kristiitaajs pa latviski, taa kaa tas ir viens no kristietiibas sveetajiem, tad peec bazniicas kalendaara, kas pareizticiigajiem atpaliek no reaalaa laika. Bet Saulgriezhi visaa pasaulee ir vienaa laikaa, tad arii tos svin. ··· Svētki: Kupaila lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ziemassvētku dāvanas. (15)
Ko kurš saņēmis dāvanā? Muļķīgākās, nevajadzīgākās varbūt arī kas vērtīgs pa starpai patrāpijies ...
Man visas dāvanas patīk, ģimenē pierasts arī dot mājienus kādu laiku iepriekšs...un visi taču cenšas, kā var nepriecāties? Mees visus tuvos apdavinaajam peec daavanu saraksta.Vismaz nevajadzigi dranjkji pa kaktiem nemeetaasies:))...Darba deveeji eirokoplektu saldumu grozaa iemeta-nu prasti tie blekji izskataas,bet akuraat taksim no Jaungada ballites buus ko samaksaat:D Bija gan dāvanas sajūtām, gan pārdomām, gan acu priekam, gan pašas smukuma papildināšanai, gan garšas kārpiņām, gan sirds siltumam. Superīgi svētki! :) Ar vienu tanti apmainiijaamies pilniigi vienaadaam teejas pacinjaam. "Baltie Ziemassveetki" :D Mums ir ierasts dāvināt praktiski noderīgas lietas, ko iepriekš iesniedz sarakstā "Zsvētku vecītim", tāpēc nekādu uuuuuuuh, aaaaah, wooooooaw, pārsteigumu nav!! :) ··· Svētki: Ziemassvētku dāvanas. lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Zvaigznes diena, tās tradīcijas (17)
Senie latvieši vakarā pirms Trijkungu dienas uz ēku durvīm rakstījuši ar krītu burtus: K., M., B, kas nozīmē svēto ķēniņu vārdus. Ja šādi uzraksti bijuši uz durvīm, tad minētie ķēniņi ienākot iekšā un esot labvēlīgi. Ja uz durvīm krustiņu...
Senie latvieši ticēja zemes dievībām - Laima, Pērkons u.c. Bībeli latviešu valodā iztulkoja tikai 17. gs.
P.S. Esmu kristīts, mēģināt pievērst mani ticībai nav nepieciešams.
ta nu, senie latvieši un Toras teminoloģija [Melhiors, Baltasars] + latiņu valoda ["Anno Domini "]?:) ne par Toru ne latīņu valodu viņi neko dzirdējuši nebija. Krusts ko viņi uz durvīm zīmēja bija lietuvēna krusts. Karēja vecā tradīcija pseidokristietīgā mērcē. Nemaz neņemot vērā tādas nianses, kā ko Jūdasima un katoļu misticismā simbolizē Baltasars un tamlīdzīgi tēli... Un tu nespēj pat tiktāl aizdomāties, ka šogad ir jāraksta citāda ciparu un burtu kombinācija, jo ir jau 2012. gads? Nē, ka tik iekopēt kaut ko, pašasprāt, jaunu un nedzirdētu. Ar kristietību, starp citu, tam visam mazs sakars, tā ir pesteļošana. Un vispār, ja grib viedokli par "trim austrumu gudrajiem", der izlasīt Eko grāmat "Bodolīno". Uzreiz prāts atskaidrosies. Man bija mazliet padīvaina kolēģe, kura šito uzrakstīja virs mūsu kopīgā darba kabineta durvīm (iekšpusē uz durvju aplodas). Nekādas pārmaiņas apmeklētāju sastāvā netika novērotas. Un nākamajā gadā tika likvidēta viņas štatavieta. Senie latvieši svinēja saulgriežus bez visādiem tur ķēniņiem! ··· Svētki: Zvaigznes diena, tās tradīcijas lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ziemassvētku vecīša adrese (5)
Varbūt kāds zin Ziemassvētku vecīša adresīti? :))))Būtu priecīga ja man to atsūtītu:)))
hvz..kaut kur aiz polaaraa loka..manam domaat, ka vieglaak piezvaniit uz Latvijas Pastu pavaicaat, kur lai beerni suuta veestuliites..to tel.nr var uzzinaat piezvanot 118...

Joulupukin kammari, 96930 Napapiiri, Rovaniemi, Finland. tu piezvani uz 118 tur pateiks pati tur esmu bijusi, bet nu adresi nezinu ! a tu tur raxti angliski ! LMT un Okartei tjip ir savs z-sveetku veciits :) (kaut kad redzeeju reklaamu) Santa Claus Greeting Center
Lapinkavjantie 1
96100 Rovaniemi
Finland
··· Svētki: Ziemassvētku vecīša adrese lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Zvejnieku svētki pierīgā? (12)
Vai Carnikavā svin zveinieku svētkus?
Protams ka tur svin. Turp tūlīt arī došos :)
sp69 nu gan Tev nūģiski spriedelējumi.
svin ,,,,, Un pēc 2 nedēlām tur svinēs nēģu svētkus atkal :) Ingaxx, ko tu tur darīsi? Svinēsi? Tu esi zvejniece? Tev vīrs varbūt? Iesi skatīties ka citi svin? Šovs? Vai arī sevi parādīt un uz citiem paskatīties?
Kur ir fiška tādu pasākumu apmeklēt cilvēkiem, kas nekādā ziņā nav saistīt ne ar svinētajiem, ne svinību iemeslu? Ja iemesls nav pieradums, jo LV zvejošana ir likvidēta kā suga.
Kāpēc svētkiem vajag datumu? Kāpēc ir vajadzīgs pūlis, lai svinētu?
Būtu jau forši, ja tie būtu ZVEJNIEKU svētki, bet zvejnieki diemžēl Latvijā tika iznīdēta kā šķira, lai "ielīstu p@kaļā" Eiropai :( Tagad tas ir tikai šovs par jūras tēmu.

Vot pirms gadiem 10-15, Salacgrīvā vai Rojā ....
··· Svētki: Zvejnieku svētki pierīgā? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kur svinēt dzimšanas dienu? (14)
Sveiki, vai varat padalīties ar kādām idejām, kur svinēt dzimšanas dienu. Mājas burziņi apnikuši, kompānija nav liela, bet dažādu vecumu.. Paldies, jau iepriekš par atsaucību...
nesvinēt vispār... Man nav konkrēta ieteikuma. Tā kā Tu pazīsti viesus, mēģini virtuāli iedomāties kāda atpūta/atpūtas veids viņiem visiem kopumā patiktu. Sasprindzini smadzenes!!! :D Ok, ieteikšu arī divas galējības - 1) vienkārš aizejat uz boulingu pamētāt bumbas. 2) Nedaudz iešmigojat jautrībai un pa Vanšu tilta vantēm uzkāpjat augšā! (joks) Tici man tā būs neaizmirstama dzimšanasdiena mūžāāāāā. :D iesaku Rundāles vai Mežotnes pilī :) ļoti skaisti. uz plosta ezera vidū... Līgatnē, Vienkoču parkā. Var pastaigāties, apskatīt objektus, sabildēt suņusēnes (lai pēcāk mājās ar palīglīdzekļiem censtos atminēt, kas tās ir) un pēc tam turpat patusnīt bariņā pie ugunskura vai grila. Vecie ļaudis var atvilkt elpu sēdot, bet bērni var paskraidelēt pa pļavu un izpētīt ciešāk objektus. Tik jāatceras, ja brauc uz turieni un grib sakurt ugunskuru, tad jāņem pašiem sava malka līdzi, jo uz vietas tas prieks ar saimnieka malku maksā 8 Ls. ··· Svētki: Kur svinēt dzimšanas dienu? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Svētki un vientulība (36)
Vai svētki ir raditi, lai vientuļie cilvēki justos vēl vientuļāki?
Valentīndiena un citi svētki. (28)
Cik daudziem līdz šim visus svētkus ir nācies pavadīt bez otrās pusītes? Ieskaitot Valentīndienu, protams.
··· Svētki: Valentīndiena un citi svētki. lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Ziemassvētku koks. (5)
Kā angļu valodā runājošie sauca egli pirms kristietības? Cik zinu no vēstures tad pirmo egli sapušķoja Rīgā kaut kādā tur 1200 gadā. Līdz tam egles neesot pušķotas, bet kā tad angļi sauca egli, ja nebija Ziemassvētku?
Incants jautaajums...pagoogleeju un atradu veel interesantaaku vaarda veesturi.

Christmas three botaniskais nosaukums ir Spruce, kas ir ceelies no Polijas,Kaljingradas apgabala un poliski noziimee z pruce..."no Pruusijas"
fir tree Sanaak, ka pirms Kristitietibas eglju vismaz Lielbritaanijaa nebija...taas ienaaca 17-18.gs...un taa arii ir...Lielbritaanijaa nav skuju koku mezhu vai arii to ir mazs...

Ja Tu domaa ASV eglju veesturi, tad es nezinu..:)
Senlatvieši Ziemssvētku kociņu , par bluķi sauca un vilka striķī ... vel tagad pa Rīgu viens otrs velk bluķi ap saulgriežiem . Pirmā oficiāli pieminētā ir Rīgā 1510. gadā publiskā vietā pušķotā, pie Melngalvju nama - tajā vietā ir piemiņas rimbulis. Igauņi apstrīdēja šo faktu, bet viņi bija pušķojuši telpās. Līdz ar to, neviens to faktu nebij´ fiksējis :)

Cik zinu, angliski to sauca par "Christmas three". Tā mums reiz rakstīja arī viens kanādietis: "šogad, pārmaiņas pēc kā Ziemsvētku koku greznosim egli". Bieži viņi greznoja ābeles :)
··· Svētki: Ziemassvētku koks. lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu