Svētki

Svētki - jautājumi un diskusijas

Ko (tu)mēs svinam Jāņos? (12)
Mēs (tu) slavinām Sauli tiek vien ka pārticības, labklājības avotu?
Mēs priecājamies par ilgo, gaišo, dienu, īso, tumšo nakti, brīvdienu, kopīgiem svētkiem, brīvdienu, ēdieniem, dzērieniem, dejām un papardes meklēšanas aktiem- cits pateikdamies visam un visiem, kuriem jāpateicas, bet cits vienkārši tāpat priecājas- nepateikdamies neredzamiem spēkiem un personām, jo neredz jēgu pateikties neredzamajiem par pieejamām lietām, kuru klātesamība liekas pašsaprotama. Es priecājos pateikdamies, jo man tas nav grūti, un man nepatīk būt pilnīgi nepateicīgam;) Latviešu ienaidnieki ir izdarījuši visu, lai Līgo svētki būtu tikai prasts dzerstiņš. Ko gan var svinēt ja nav krīvu, kas veiktu Ritus. Visam ir sava noteikta vieta un kārtība, bez kuras dzīve ir tikai eksistence. :)- Atvainojos par lieko komatu, brīvdienu, neredzamajiem;) Es nesvinu. Es ´Jāņus redzu tikai kā dreršanas svētkus. Alu gluži labi var padzert arī vienatnē un jebkurā citā dienā. :) Var jau būt ka senāk Jāņiem bija īpaša nozīme. Vot kaimiņos krievi, tie gan svinēs. Piedzersies un bļaus krievu dziesmas visu nakti. Kaut tikai būtu lietus! :) brīvdienas..:D ··· Svētki: Ko (tu)mēs svinam Jāņos? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kupaila (5)
Kuros datumos šogad ir slāvu dievības Kupailo(Kupala) saulgriežu svētki? Esot pēc Jāņiem, vai kā?
Vai ar Jāņiem par maz?Pēc turpinājuma prasās? После перехода на новый стиль праздник Ивана Купала приходится на 7 июля, точнее, в ночь на 7 июля. Некоторые европейские страны отмечают Иванов день или День святого Ивана (подобие Ивана Купалы) по старому стилю, в дни летнего солнцестояния — с 20 по 26 июня. Славянская община родноверов, чьи праздники представлены в Календаре в разде Славянская община родноверов, чьи праздники представлены в Календаре в разделе «Праздники славян», также отмечает праздник Ивана Купалы по старому стилю — 24 июня.
calend tochka ru
Ivans Kupala - tas ir Jaanis Kristiitaajs pa latviski, taa kaa tas ir viens no kristietiibas sveetajiem, tad peec bazniicas kalendaara, kas pareizticiigajiem atpaliek no reaalaa laika. Bet Saulgriezhi visaa pasaulee ir vienaa laikaa, tad arii tos svin. ··· Svētki: Kupaila lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ziemassvētku dāvanas. (15)
Ko kurš saņēmis dāvanā? Muļķīgākās, nevajadzīgākās varbūt arī kas vērtīgs pa starpai patrāpijies ...
Man visas dāvanas patīk, ģimenē pierasts arī dot mājienus kādu laiku iepriekšs...un visi taču cenšas, kā var nepriecāties? Mees visus tuvos apdavinaajam peec daavanu saraksta.Vismaz nevajadzigi dranjkji pa kaktiem nemeetaasies:))...Darba deveeji eirokoplektu saldumu grozaa iemeta-nu prasti tie blekji izskataas,bet akuraat taksim no Jaungada ballites buus ko samaksaat:D Bija gan dāvanas sajūtām, gan pārdomām, gan acu priekam, gan pašas smukuma papildināšanai, gan garšas kārpiņām, gan sirds siltumam. Superīgi svētki! :) Ar vienu tanti apmainiijaamies pilniigi vienaadaam teejas pacinjaam. "Baltie Ziemassveetki" :D Mums ir ierasts dāvināt praktiski noderīgas lietas, ko iepriekš iesniedz sarakstā "Zsvētku vecītim", tāpēc nekādu uuuuuuuh, aaaaah, wooooooaw, pārsteigumu nav!! :) ··· Svētki: Ziemassvētku dāvanas. lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Zvaigznes diena, tās tradīcijas (17)
Senie latvieši vakarā pirms Trijkungu dienas uz ēku durvīm rakstījuši ar krītu burtus: K., M., B, kas nozīmē svēto ķēniņu vārdus. Ja šādi uzraksti bijuši uz durvīm, tad minētie ķēniņi ienākot iekšā un esot ...
Senie latvieši ticēja zemes dievībām - Laima, Pērkons u.c. Bībeli latviešu valodā iztulkoja tikai 17. gs.
P.S. Esmu kristīts, mēģināt pievērst mani ticībai nav nepieciešams.
ta nu, senie latvieši un Toras teminoloģija [Melhiors, Baltasars] + latiņu valoda ["Anno Domini "]?:) ne par Toru ne latīņu valodu viņi neko dzirdējuši nebija. Krusts ko viņi uz durvīm zīmēja bija lietuvēna krusts. Karēja vecā tradīcija pseidokristietīgā mērcē. Nemaz neņemot vērā tādas nianses, kā ko Jūdasima un katoļu misticismā simbolizē Baltasars un tamlīdzīgi tēli... Un tu nespēj pat tiktāl aizdomāties, ka šogad ir jāraksta citāda ciparu un burtu kombinācija, jo ir jau 2012. gads? Nē, ka tik iekopēt kaut ko, pašasprāt, jaunu un nedzirdētu. Ar kristietību, starp citu, tam visam mazs sakars, tā ir pesteļošana. Un vispār, ja grib viedokli par "trim austrumu gudrajiem", der izlasīt Eko grāmat "Bodolīno". Uzreiz prāts atskaidrosies. Man bija mazliet padīvaina kolēģe, kura šito uzrakstīja virs mūsu kopīgā darba kabineta durvīm (iekšpusē uz durvju aplodas). Nekādas pārmaiņas apmeklētāju sastāvā netika novērotas. Un nākamajā gadā tika likvidēta viņas štatavieta. Senie latvieši svinēja saulgriežus bez visādiem tur ķēniņiem! ··· Svētki: Zvaigznes diena, tās ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ziemassvētku vecīša adrese (5)
Varbūt kāds zin Ziemassvētku vecīša adresīti? :))))Būtu priecīga ja man to atsūtītu:)))
hvz..kaut kur aiz polaaraa loka..manam domaat, ka vieglaak piezvaniit uz Latvijas Pastu pavaicaat, kur lai beerni suuta veestuliites..to tel.nr var uzzinaat piezvanot 118...

Joulupukin kammari, 96930 Napapiiri, Rovaniemi, Finland. tu piezvani uz 118 tur pateiks pati tur esmu bijusi, bet nu adresi nezinu ! a tu tur raxti angliski ! LMT un Okartei tjip ir savs z-sveetku veciits :) (kaut kad redzeeju reklaamu) Santa Claus Greeting Center
Lapinkavjantie 1
96100 Rovaniemi
Finland
··· Svētki: Ziemassvētku vecīša adrese lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Zvejnieku svētki pierīgā? (12)
Vai Carnikavā svin zveinieku svētkus?
Protams ka tur svin. Turp tūlīt arī došos :)
sp69 nu gan Tev nūģiski spriedelējumi.
svin ,,,,, Un pēc 2 nedēlām tur svinēs nēģu svētkus atkal :) Ingaxx, ko tu tur darīsi? Svinēsi? Tu esi zvejniece? Tev vīrs varbūt? Iesi skatīties ka citi svin? Šovs? Vai arī sevi parādīt un uz citiem paskatīties?
Kur ir fiška tādu pasākumu apmeklēt cilvēkiem, kas nekādā ziņā nav saistīt ne ar svinētajiem, ne svinību iemeslu? Ja iemesls nav pieradums, jo LV zvejošana ir likvidēta kā suga.
Kāpēc svētkiem vajag datumu? Kāpēc ir vajadzīgs pūlis, lai svinētu?
Būtu jau forši, ja tie būtu ZVEJNIEKU svētki, bet zvejnieki diemžēl Latvijā tika iznīdēta kā šķira, lai "ielīstu p@kaļā" Eiropai :( Tagad tas ir tikai šovs par jūras tēmu.

Vot pirms gadiem 10-15, Salacgrīvā vai Rojā ....
··· Svētki: Zvejnieku svētki pierīgā? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kur svinēt dzimšanas dienu? (14)
Sveiki, vai varat padalīties ar kādām idejām, kur svinēt dzimšanas dienu. Mājas burziņi apnikuši, kompānija nav liela, bet dažādu vecumu.. Paldies, jau iepriekš par atsaucību...
nesvinēt vispār... Man nav konkrēta ieteikuma. Tā kā Tu pazīsti viesus, mēģini virtuāli iedomāties kāda atpūta/atpūtas veids viņiem visiem kopumā patiktu. Sasprindzini smadzenes!!! :D Ok, ieteikšu arī divas galējības - 1) vienkārš aizejat uz boulingu pamētāt bumbas. 2) Nedaudz iešmigojat jautrībai un pa Vanšu tilta vantēm uzkāpjat augšā! (joks) Tici man tā būs neaizmirstama dzimšanasdiena mūžāāāāā. :D iesaku Rundāles vai Mežotnes pilī :) ļoti skaisti. uz plosta ezera vidū... Līgatnē, Vienkoču parkā. Var pastaigāties, apskatīt objektus, sabildēt suņusēnes (lai pēcāk mājās ar palīglīdzekļiem censtos atminēt, kas tās ir) un pēc tam turpat patusnīt bariņā pie ugunskura vai grila. Vecie ļaudis var atvilkt elpu sēdot, bet bērni var paskraidelēt pa pļavu un izpētīt ciešāk objektus. Tik jāatceras, ja brauc uz turieni un grib sakurt ugunskuru, tad jāņem pašiem sava malka līdzi, jo uz vietas tas prieks ar saimnieka malku maksā 8 Ls. ··· Svētki: Kur svinēt dzimšanas dienu? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Svētki un vientulība (36)
Vai svētki ir raditi, lai vientuļie cilvēki justos vēl vientuļāki?
Valentīndiena un citi svētki. (28)
Cik daudziem līdz šim visus svētkus ir nācies pavadīt bez otrās pusītes? Ieskaitot Valentīndienu, protams.
Mārtiņdiena vai tomēr Helovīni? (34)
Kādas jūsu domas viedokļi par šīm dienām? Esmu pret helovīniem un citām ārzemju drazām. Jā, jā. Kāds teiks vecmodīga. Bet kā īsta latviete helovīniem saku nē. Mums savi veļu un ķekatnieku rituāli, svētki. Vai ar ...
Mūsdienās vairs nesanāks ne īsti Mārtiņi, ne īsti Helovīni. Nav vairs tas dzīvesveids, palicis tikai mārketings. Senos laikos un arī ne tik senos Mārtiņos dzīve radikāli izmainījās. Beidzās vieni darbi, sākās citi, beidzās vieni ēdieni un pārgāja uz citiem, beidzās viena dienas kārtība un sākās cita. Tagad tas ir tikai datums kalendārā. ne es, ne mani bērni,ne arī krustbērni nesvin,ne vienus ,ne otrus svētkus.Un ,ja vecāki zinātu,kas ir helovīns un mācētu bērniem to izskaidrot,tad diez vai arī bērni paši gribētu tos svinēt.Helovīns ir nāves svētki..un diez vai kāds svin ,ja viņu mīļos pieveic nāve:( Helovīnus ģimenē nesvinam, bet helovīnos atdzimst ideja par ciemos iešanu, un man Ļoti patīk, ka bērni atnāk, klauvē pie durvīm un prasa končas!! Te ir iespēja papļāpāt ar “sīčiem”!, un es redzu, ka lielākajai daļai no šo bērnu končas nav ikdienā uz galda, un cik patiesi viņi priecājas! Tieši šis bērnu Patiesais Prieks mani uzrunā un Apbur!
Un ja ir šādi svētki, kur es bērniem varu dāvāt prieku, tad man tie patīk!
Pārējā neiedziļinos!
Lielos vilcienos abi svētki ir par vienu un to pašu, mazliet dažādībā izpildījumā un uzslāņojumos. Veļu laiks mums un mazliet koķetērijas ar viņsauli rietumos, ķekatas ar nāvi, salmu veci, lāci, dzērvi, maskas un baisi mošķīši. Saldumus vai izjokosim- ja nedosi pīrādziņus, aplauzīsim ābeļzarus. Tik tā vāvuļošana, ka viss, kas nav senlatviešu, viss ir briesmīgi. Reāli Mārtiņdiena jau arī pielāgota Lutera dzimšanas dienai vai kam tur no kristiešu svinamajām dienām. Un lielākā daļa nemaz nesvin neko.
Pati esmu gājusi gan ķekatās, gan terasi rotājusi ķirbjiem, sataisījusi biedēšanai bērniem, kas nāk konfektes diedelēt. Un patīk uzcept ko veselīgu, bet garšīgu. Šogad bija asiņaini pirksti, pagājušo gadu biskvīts kā zeme ar ēdamiem tārpiņiem no sulas. Forši!
Kāpēc piepūlēt smadzeņu rievu, ja mēs no katra jaunieviesuma varam izlobīt to patīkamāko. :) jā varam kunkstēt, ka viss slikti, visi apkārt stulbi.
Diemžēl Latvieši ir skumji, nopietni, mazliet depresīvi ne tikai veļu laikā. Savus tuvos mēs atceramies tik un tā, un Tā nav publiska lieta. Mārketings - jā, bet tikai dzīvojot naturālajā saimniecībā nav mārketinga. Un ja es dzīvoju dzīvoklī - kādas saknes?, kurš senais latvietis dzīvoja dzīvokļos? Internets?-senajiem latviešiem arī tā nebija, bet vai tāpēc tas ir kas slikts? Atšķirība ir tikai lietošanas veidā.
Ejot pa ielām, pavērojiet latviešus ikdienā - cik daudzi no tiem ir labā noskaņojumā un smaida, piemēram, braucot no rīta uz darbu sabiedriskajā transportā. Tas nav par šo tēmu, bet man garām aizbrauc autobusi ar “skumīgiem” cilvēkiem . Aicinu saskatīt apkārt labo.
No Kaķīša dzirnavām: Kāpēc vairot sāpes, labāk lai vairojas prieks
··· Svētki: Mārtiņdiena vai tomēr ... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu