Kas ir gars un kas ir dvēsele?

Palasot PA komentārus ar reliģisku piesitienu, nedaudz sāku apjukt. .. .. .. vai man nav īstas izpratnes, kas ir gars un kas dvēsele, vai komentētājiem, jo komentāri, man šķiet, jaucot šīs divas lietas, iebrauc auzās. Tātad, kas ir gars un kas ir dvēsele, un kādas funkcijas viņi katrs veic?

Deisa (2013-06-10 10:28)      Kā vienkāršoti bērniem svētdienas skolās stāsta - gars ir cilvēka tiešā saikne ar Dievu, neapzināta, miesa - viss laicīgais, ķermenis un prāts, kas balstīts uz pasaulīgo dzīvi, dvēsele - kā miesas un gara vidutājs. Ja cilvēks vairāk dzīvo laicīgajam, nepiešķir nozīmi garīgām vērtībām, tad viņa dvēsele savā ziņā dzīvo garīgajā badā, bet, ja viņš meklē saikni ar Dievu un cenšas savas miesaskārības (gribuli) pakārtot dievišķajam sevī, tad viņa dvēsele aug un attīstās.

ramazoti (2013-06-10 10:29)      Vispirms tev vajadzētu saprast, kas ir gravitācija, un kas elektromagnētiskais vilnis, pēc tam jau domāt par neiespējamāk novērojamām&uztveramām lietām. Kā pati domā?- cik ilgi kompim ir gars un dvēlele- kamēr ieslēgts un atskaņo gudrus textus, standby režīmā arī, vai arī vēl tad, kad atslēgts no strāvas, un neko neatskaņo, lai gan informācija tajā ir, tik mēs to nevaram redzēt&dzirdēt. Vai interesē teorētiskā informācija no bībeles- Dievs iepūta dzīvības dvašu- cilvēkā- no zemes pīšļiem veidotajā statujā- tā viņš kļuva par dzīvu dvēseli, bet Dievs turpināja viņu saukt par cilvēku- vai nu augstprātības, vai aizmāršības dēļ...

spank (2013-06-10 11:21)      nu dveesele ir tas "substants" kas miit muusu laiciigajaa kermenii un padara to par Cilveeku - un nekaadas religijas.
bet ja dveeseliskais substants , mums nezinaamu (pagaidaam) iemeslu deel peec laiciigaa kermena funkciju izbeigsanaas nav paartapis vai paarvietojies "tur nezin kur" tad tas kluust par GARU un var spoka veidaa kotakteeties ar taam dveeseleem kuras veel atrodas fiziskajos kermenos.

limonija (2013-06-10 11:33)      Tēma visumā sarežģīta...spank (2013-06-10 11:21) viedoklis - apmēram tā arī senie latvieši domāja, tikai viņiem tas gars saucās velis, un tas ir tāds kā nedaudz "vielisks´´ - ne velti veļi tika mieloti Veļu laikā, bet dvēseles nemielo. Veļi varēja būt saskatāmi vai neredzami - kā tiem labpatika, arī varēja pārvietot priekšmetus vai kā citādi nonākt saskarsmē ar materiālo, bet dvēseles mīt Aizsaulē, un tām ar materiālo vairāk nav saskarsmes.

LeoLess (2013-06-10 11:44)      fiziku pamācies - pāries vajadzība pēc atbildes :D

spank (2013-06-10 11:45)      aizsaulee nevar mist tas , kas nav bijis sajaa ! un velis buutu dveesele puscelaa , starp aizsauli un so materiaalo vidi.

Lucy (2013-06-10 11:52)      ja,jā visi tie kuri tic Dievam-dvēselei-garam,ja viņi visi būtu laimīgi un veseli,tad es ticētu tam,a citādi ticu sev saviem spēkiem un manējiem līdzcilvēkiem kuri man blakus,nekādas pārmērības-ticības manā dzīve nav bijušas un nebūs!

morpheus (2013-06-10 11:54)      Sinonīmi, ja tīri no terminu viedokļa, neiedziļinoties nozīmei ar kuru šie vārdi ir apkrauti.

LaskovijMerzavec (2013-06-10 15:36)      Man saprotams ir sekojošs skaidrojums.
Miesa un dvēsele ir kā monētas divas puses - redzamā un neredzamā puse un abas ir kopā veidojot vienu veselu.
Gars ir tas, kas vada miesu un dvēseli.

Pēc ļoti vienkāršotas analoģijas - dators sastāv no dzelžiem( miesas) un programmām (dvēsele), bet cilvēks (gars) ir tas, kas liek tam visam darboties konkrētā virzienā un izpildīt konkrētus uzdevumus.

JurisK (2013-06-10 16:39)    1 Principā viena un tā paša divi agregātstāvokļi. Dvēsele, no dvest, elpot. Kamēr cilvēks dzīvs, tikmēr viņā mīt dvēsele, nomirstot tā izgaro, rodās gars, informācijas piciņa vai dzirksts, kas savienojās ar kopējo pasaules atmiņu. Cilvēkam piedzimstot, ne ātrāk, varbūt pat nedaudz pēc, viņā iemājo gars, dzirksts no pasaules saprāta un kļūst par dvēseli. Dvēsele nav nemirstīga, nemirstīgs ir visuma saprāts vai Dievs. Vismaz cilvēka laika mērogos. Cilvēks visas dzīves laikā ir saistīts ar visuma saprātu, bet pagaidām nespējīgs to izmantot. Bet saite no cilvēka dvēseles visuma saprātam nosūta informāciju, kas var gan celt, gan graut kopējo saprāta telpu. Kamēr cilvēki ir spējīgi attīstīties pareizajā virzienā - tas ir - spējīgi aktivizēt, kustināt, darbināt visuma saprātu-Dievu, tikmēr viss kārtībā. Tikko šis process palēlinās vai pat apstājās - sākās degradācija. Un beigu beigās pienāks tas stāvoklis, kas dabīgi pienāk jebkuram fizikālam procesam - pilnīga nulles enerģija visos virzienos! Dievs mirs, lai atdzimtu no jauna. Absolūti nekādas reliģijas, tik tīrā fizika!:)

ruterfords (2013-06-10 17:03)      Piekrītu LeoLesam.

Garu uzmet pirtī, bet dvēsele ir māņticīgo izgudrojums. :)

Muktiana (2013-06-10 17:19)      Jautājums patiesībā par tēmu - man arī nav īsti izpratnes. :)
Kas ir dvēsele, it kā esmu sapratusi - dievišķā dzirksts daļiņa, kas esot 1/10000 daļas apmērā no cilvēka mata gala. To nevar nekādā veidā iznīcināt. Dvēsele satur informāciju par visām mūsu pieredzēm un tajā ir arī apziņa. Sķiet!
Bet kas tad ir gars?
Cilvēkbērns var piedzimt arī tad, ja tajā vēl nav iemiesojusies dvēsele. (Bet drīz vien vienalga iemitina.) Tas ir dzirdēts no gaišreģu vēstījumiem. Tapat arī mātes vēderā dvēsele uzrodas 3-6 mēneši, turklāt vēl var nomainīties. Sanak, ka cilvēka ķermeņa funkcionēšana nav saistīta ar obligātu dvēseles klātbūtni, - lai cik tas dīvaini nešķistu. Bet gars varbūt jau gan piemīt.

SoulDigger (2013-06-10 22:13)      LeoLess (2013-06-10 11:44) viedoklis fiziku pamācies - pāries vajadzība pēc atbildes :D
>>>
Jaa, fizikas sludinaataajm varu apgaismot par 21 gramu - Dveseles savru cilveekam ! ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Duncan_MacDougall_%28doctor%29

fargo (2013-06-10 22:26)      cilvēks ir miesa un asinis un ārpus to abu cilvēka nav.

skvo (2013-06-11 11:26)      manupraat Dvesele ir Dievisskkais muusos - dallinna no Dieva (arii sirdsapzinna) un peec fiziskaas naaves Dveesele atgriezzas savos pirmssaakumos - pie Dieva. Gars ta ir muusu otra - neredzamaa dalla un Dveesele ir taa kas savieno fizisko kkermi ar gara ´´kkermeni´´.

ramazoti (2013-06-11 23:13)      Dzīvu dvēseli Dievs radījis tā-iepūtis dzīvības dvašu cilvēkā- no Zemes virskārtas materiāla izveidotajā vīrieša sagatavē. Kad no dzīvās dvēseles- dzīvā cilvēka- dzīvības dvaša iziet, tad dzīvās dvēseles vairs nav- paliek pīšļi- līķis- miris cilvēks- mirusi dvēsele. Gars- tā ir tā programmatūra, kuru dzīvajā dvēselē instalē vecāki, apkārtējie un pati dzīvā dvēsele. Ir oriģinālā programmatūra- Svēts gars, kura ļauj mīlēt, darīt labu, un ir vīrusainā programmatūra- satan-isms, kurš mudina mīlēt(+vīruss-tikai sevi,bet citus izmantot un iznīcināt), darīt labu(+vīruss-tikai sev, bet citiem ļaunu). Kā redzams- dzīvības dvaša, kura dota no Dieva, ir mūžīga, un tā pie Viņa atgriežas, bet nemirstīga dvēsele ir katoļu murgs, kuru izmanto arī pārējās konfesijas, izņemot adventistus un Jehovas lieciniekus, varbūt arī baptistus- īpaši nezinu, kur tie savā attīstībā tikuši uz šo brīdi.

leduszieds7 (2013-08-20 11:29)      Dvēsele ir nemirstīgais rner´´´´´´´´´´´´´&acut
e;´´´´ģijas kopums, kas saglabājas mūžīgi, kas pilnveidojas daudzajās dzīvēs...jo vecāka dvēsele, jo attīstītāka, jo mazāk tai rūp mantiskais..vairāk garīgais (piemēram, Māte terēza)

Gars-tas būs iespējams, nepareizu ceļu izvēlējusies dvēsele, kas kaut kādu kļūdu vai personīgu iemeslu dēļ palicis zemes astrālajā plānā....neaizejot tur, kur paredzēts dvēselēm uzturēties laikā, starp nākamajam iemiesošanās periodam.

nu...kaut kā tā...

leduszieds7 (2013-08-20 11:31)      Izkropļotais vārds ir "enerģijas ".(kompis nogļukoja)

kljuska (2013-08-20 22:11)      pats pirmais komentaars vispreciizaakais skaidrojums ,,, Deisa paldies
leduszieds7 to ko tu sauc par gars - peec tavas definiicijas ir spoks,,,

leduszieds7 (2013-09-09 16:39)      ..jā, spoks.
Tā arī bija domāts.
Var saukt arī par spoku.
Bet es šo definīcuju neizdomāju...tā nāk no grāmatām, kuras sarakstijuši cilvēki, kas pēta šo, mums pamatā neizzināto pasauli.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu