Gars,dvēsele,miesa

Kā jūs domājat - vai dvēselei pastāv dzimums ? ja teiksiet ,ka nē , tad jau tādā dzīļākā garīgā izpratnē mēs esam bezdzimuma radības un dzimumloma vien ir tik viena no loti daudzajām lomām ,ko šajā dzīvē spēlējam , kuru diktē laikmets un sabiedrība

fargo  1 2 "vai dvēselei pastāv dzimums?"

jā, jo cilvēka dvēsele neeksistē ārpus miesas un cilvēkam ir dzimums.

Lele  1 6 Es gan domaaju, ka dzimums ir tikai fiziskam kjermenim...
Dveselei nav...dveesele ieielido fiziskaa kjermenii dzimshanas briidii un pamet kjermeni mirshanas briidii....bez kjermenja Dveesele klejo pa Kosmosu bez dzimuma..

Skarlete  1 1 Dvēselei dzimums!?:D:D Tad jau divas Bībeles vajadzētu!:D

bumpastiks    1 Par šo jautājumu var tikai filozofēt.Tāpat konkrētas atbildes nav,jo vispār jau dvēsele ir kaut kas abstrakts kam ticam un neko abstraktu nevar pilnībā izskaidrot.Bet nu vismaz dzīves laikā šaubu nav ka kāda dzimuma ķermenis,tad tāda dzimuma arī dvēsele.Kas notiek pēc tam kas to lai zina.

Drole  1   "neko abstraktu nevar pilnībā izskaidrot"

piemeeram, skaitljus, vai ne?

AivarsN  1 3 Dzimums nepieciešams tikai materiālajiem ķermeņiem,jo savādāk tie nespētu vairoties. Dvēsele var iemājot abu dzimumu ķermeņos,tā ir smalka,bezdzimuma substance.

valmierietis333    2 Uzskatu ,ka dvēselei nav dzimuma - tā ir smalka matērija (kā tāda savdabīga atmiņas karte vi programma ar saviem uzdevumiem), kas ir mūžīga - vienā dzīvē iemiesosies vīrieša , citā sievietes ķermenī , nevar izslēgt arī iespēju iemiesoties dzīvniekos , nedzīvās lietās utt...

Stiepjams jēdziens , variantu daudz , nu kaut vai mājai arī ir dvēsele - mājas aura ,jeb mājas gariņš - kā kurš to sauc ...

DanaL  1 1 Drīzāk nē. Nav dzirdēts par sieviešu vai vīriešu dvēselēm. Domāju, ka dvēsele TUR (augšā) izvēlas, pie kuriem vecākiem ierasties neatkarīgi no gaidāmā mazuļa dzimuma.
Un mums atliek tikai respektēt un būt pateicīgiem, ka attiecīgā dvēsele izvēlējusies būt ar mums.

Nu tāds ir mans redzējums par dvēseļu "apriti" un dvēseli vispār.

neko    1 Hmmm... neteiktu tā. Drīzāk laikam ejot piederības sajūta tikai nostiprinās. Tai skaitā piederība konkrētam dzimumam.

valmierietis333  1 4 ´´...jo augstāka cilvēka inteligence , jo mazāk vins sevi identificē un prezentē kā tēviņu vai mātīti, sugas brāli vai sugas māsu... ´´

- Mans personīgais viedoklis ir tieši pretējs ,
ar augstu intelektu tēviņš apzinās ka ir tēviņš , mātīte apzinās ,ka ir mātīte - un katrs pilda savu misiju , kas jau daļēji iedzimta un gēnos ierakstīta !

Bet ,kam ar to intelektu tā švakāk , tie tādi apmaldījušies Visumā un paši neapzinās ,kas īsti paši ir , tādiem arī viegli iestāstīt ,ka viņi ir visādi genderi un citi zvēri !

Lele      Muuzikaalais pavadiijums shai teemai:

Grupa Siipoli, "Dveeseliite"...
https://www.youtube.com/watch?v=h52O_Qv8XnE

puuuka    4 Dvēsele ir sieviete,vīrietis,kaķis suns,jebkura dzīva radība,palasot bībeli bieži var lasīt ,ka dvesele ir viss dzīvais,kas ir mirstīgs,piemēram pēc plūdiem par Noa rakstīts/izglābās nedaudzas, proti astoņas, dvēseles cauri ūdenim/(1. Pētera 3:20.)Toties gars ir nemirstīgs./Un Dievs tas Kungs izveidoja cilvēku no zemes un iedvesa viņa nāsīs dzīvības dvašu (garu); tā cilvēks kļuva par dzīvu būtni (dzīvu dvēseli), (1.Moz. 2:7); ´´ Kad gars(dvaša) iziet no miesas(dvēseles), tad viņi atgriežas pīšļos, un tanī pat brīdī viņu nodomi aiziet bojā (Ps. 146:4).....nu kaut kā tā:)

riebekle  1   Laikam jau piekritīšu tam, ka dvēselei nav dzimuma. Es līdz sāpēm mīlu savus mīļos un nav no svara, vai tas ir vīrietis, sieviete vai suns. Fiziskā vilkme ir tikai fiziskā, atkarīga no fiziskām lietām - pievilcības, dzimuma, smaržas u.t.t. Reizēm tas, ka nevari kādu dabūt fiziski nesāp tik ļoti kā tas, ka nevari atrast kopēju dvēseles saskaņu.

Skolniecins      Vai cilvēkam ir dvēsele jeb garīgais ķermenis? Šajā pasaulē mēs esam ļoti fiziski. Var likties, ka esam tikai gaļa, asinis, kauli, mati un nagi.

Liepa53    2 Var būt vīrietis un sieviete dvēseļu radinieki bez seksuālām attiecībām. Tātad dvēsele ir ārpus ķermeņa vajadzībām.

Sarabi  3 1 Noteikti nav dzimuma.Dvēsele -pēcnāves apziņa.Dzimums vajadzīgs fiziskajam apvalkam.

AivarsN      Kā atsevišķas ūdens molekulas sastāda pasaules okeānu,tā visas dvēseles veido vienu veselumu,Virsdvēseli,jeb Dievu. Tā ir viena no viņa izpausmēm. Tieši caur dvēselēm Dievs saņem pilnu informāciju par viņa pasaulē notiekošo, tikai atšķirībā no cilvēkiem,pilnīgi visu šo informāciju saglabā vienotā datu bāzē. Tie cilvēki,kuri nav zaudējuši saikni ar Dievu,spēj pieslēgties šai datu bāzei un saņemt nepieciešamo informāciju. Dzīvnieki galvenokārt vadās tikai no šī kopējā saprāta, tāpēc viņiem piemīt tik sarežģīti instinkti un spējas paredzēt un izvairīties no dažādām briesmām,veidot ļoti sarežģītas konstrukcijas mājokļus,perfektas lielas kopienas,kā bites,skudras,termīti. Dažādu apstākļu ietekmē,cilvēki parasti zaudē šo saikni,jeb pieslēgumu Dieva internetam, tāpēc viņu rīcība var kļūt ne sevišķi cilvēkam cienīga un garīgā izaugsme apstājas,vai pat sākas degradācija. Apmēram tā tiek skaidrots Vēdās.

kucens  4   Ir miesa. Pārējais ir iztēle un neapstiprināmas fantāzijas, līdz ar to - dzimumu un citu parametru interpretācija ir jebkura ziņā..

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu