Kas ir garīgums?

Vai fanātiska bībeles, korāna, talmuda lasīšana un reliģisko vietu apmeklēšana?, vai iestāšanās astrologu, numerologu, jogas, cigun un citās ezoteriski šarlatāniskās grupās un pulciņos?, vai garīgums tomēr jāmeklē kur citur?

neko (2012-09-11 08:31)  1   Pamostoties vismaz 50 reizes jānoskaita "dieva nav, dieva nav..." un aizmiegot tas pats :) Ā... Un jāizvairās lasīt jebko citu kā zinātniskā ateisma traktātus... citādi sašķobīsies vēl pareizā pasaules uztvere un pārliecība. Nu un protams ikdienas vingrinājumi... jānoliedz pilnīgi viss, kas nav pierādīts... un pofig ka tas pretrunā elementāro loģiku. Loģiku izdomāja tie, kas gribēja graut īstenās ticības un pārliecības pamatus.
Un galu gala neaizmirsīsim svētos mocekļu ... vienkārši un īsteno ateistu ģimeni no Tenisijas štata Vilsonus, kas brauca skatīties kodolizmēģinājumus Nevadā. Un bija nelokāmi savā ticībā ka radiācijas nav, ka tā ir tikai kaitnieku propaganda, jo tas nebija zinātniski pierādīts. No viņiem vēl paaudzēm būs mācīties.

Zeltiite (2012-09-11 08:37)      Vēl netika pieminēti Jehovas liecinieki, svara vērotāji, anonīmie alkaholiķi utt.... Tā ka pastāv daudz un dažādu veidu kā kopt un mērdēt savu garu un miesu. Katrs var atrast sev patīkamāko (var arī apvienot ;D - gara meklēšanu tur kur tā nav, bet pēc iespējas vairāk vietās vienlaicīgi).

MaryClaire (2012-09-11 08:47)      ja jautājumu būtu uzdevis kāds cits - nu, adekvāts cilvis, piemēram, tad arī atbildētu pēc būtības.
bet tā, garīgums priekš ´džei-ēra-jūinga: brokastis paēdi? - ja paēdi, tad esi JAU garīgs. viskiju iedzēri? - nū, tad jau Tevī garīguma ir vairāk nekā visās pasaules baznīcās ...

jozolsen (2012-09-11 08:54)    1 Garīgums jāmeklē mākslā,dzejā,mūzikā utt.Ne jau idealoģijās un avju mācību grāmatās.

neko (2012-09-11 09:04)  1   Un kurā mana teksta vietā tu spēji izlobīt ka viņš ir? nevienu brīdi neesmu teicis ka viņš ir:) Un viņa eksistence mani interesē ne vairāk kā dzīvība uz Marsa... ar kā īstens ateistes izmanto formulu - ja kaut kas nav mels, tad tas ir balts? Pa manam - ta atšķirības starp Atesistu un Jehovas liecinieku ir tikai nenozīmīgās niansēs:) Steigā var arī sajaukt.

Effy (2012-09-11 09:11)      garīgums nav reliģija. reliģija dod jau gatavas atbildes uz jautājumiem. ejot garīguma ceļu, cilvēks pats meklē šīs atbildes citu cilvēku darbos (jā, arī svētajos rakstos), savā un citu dzīves pieredzē, dabas norisēs un likumos utt.
garīgums ir tad, kad paralēli ikdienas norisēm (paēs, pastrādāt, padrāzties, paskatīties TV, pagulēt) cilvēks aizdomājas arī par abstraktām tēmām kā liktenis, Dievs, laime, mīlestība, dzīves jēga utt.
gadīgums ir tad, kad augot garīgi cilvēkā instingi vairs negūst virsroku, bet dzīvē parādās tādi jēdzieni (un izpratne par tiem) kā sirdsapziņa, cieņa, iecietība, sirsnība, ētika utt.

cilvēks pēc savas būtības ir pa vidu starp dzīvniecisko un garīgo. pēc svas uzbūves mēs esam dzīvnieciņi, bet pēc satura garīgas būtnes. tad nu kurš uz kuru pusi vairāk pavelkas :)

p.s. es nebūt neapgalvoju, ka dzīvnieciskā daba būtu slikta. pasaulē ir vajadzīga daudzveidība un katrs cilvēks ir vajadzīgs, lai kāds cits caur viņu Augtu.

mieru_tikai_mieru (2012-09-11 09:21)      garīgums tomēr jāmeklē kur citur

Lucy (2012-09-11 09:28)  1   Varbūt vnk palasi grāmatu,kino,teātri apmeklē,sporta aktivitates,da kautvai mežā palasi ogas,sēnes,i būs tev garīgums..a visu ko tu uzskaitiji,pse tas nav priekš manis.

Just_ (2012-09-11 09:38)  1   Ja, skatoties uz dzīvu cūku, tu uzreiz neiedomājies par karbonādi, tad jau esi ceļā uz garīgumu. Garīgums ir spēja neuztvert pasauli tikai vienā dimensijā, un to vari izkopt (arī), lasot Bībeli, Korānu, nodarbojoties ar jogu, cigun un visu, ko tu tur vēl minēji.

Ai_rina (2012-09-11 09:42)      Nu redz,kā er_juings ,ar savu gauži venkāršo jautājumu,ir saduļķojis rīta skaidros ūdeņus.Vienīgā,no kuras var ,,pasmelties un padzerties,, ir Effy!

filadelfija (2012-09-11 09:49)      Effy ir ļoti labi noformulējusi .
Bet dzei_er_juinga pieminētajam fanātismam ar patiesu garīgumu ir maz kopīga.

av2 (2012-09-11 09:59)      a...Effy vinmeer uzrakasta normaali. Vot taa :)
Aber par teemu - man "patiik" tie, kas iedomaajussies, ka gariigumam tiessam ir kaads sakars ar taam religgijas pasacinaam ;) Tad, ko man dariit, ja es uzskatu, un pieradiet, ka man naF taisniiba, ka pirmaa, un vispreizaakaa bija...nu piemeeram, Dienvidameerikas seno Inku ticiiba :P

_CatNap (2012-09-11 10:10)      1-kart jau jebkaaads fanaatisms nav gariigums, bet tupums. vioss paareejais -effy :D

saullla (2012-09-11 10:36)      Piekritu šim posmam effy komentārā:"gadīgums ir tad, kad augot garīgi cilvēkā instingi vairs negūst virsroku, bet dzīvē parādās tādi jēdzieni (un izpratne par tiem) kā sirdsapziņa, cieņa, iecietība, sirsnība, ētika utt.
cilvēks pēc savas būtības ir pa vidu starp dzīvniecisko un garīgo. pēc svas uzbūves mēs esam dzīvnieciņi, bet pēc satura garīgas būtnes. tad nu kurš uz kuru pusi vairāk pavelkas :)"""

Un vēl piebildīšu,tas ir ta kad cilvēks uzņemās atbildību par savu dzīvi pats,nevainojot likteni,karmu,un sazin kādus tur mītus,kuri vainigi ka cilvēks nav sasniedzit gribēto.Pats uzņemās atbildību,par katru domu,vārdu,darbību,un saprot sekas tam visam.

nesanāk attiecibas izveidot?pats vainigs,nevis kāds tur cits,bet lidz šim te var redzēt,ka visi vaino vienmēr to otru,nevis sevi.

Deisa (2012-09-11 10:51)      Pievienojos Effy un saullla viedajiem formulējumiem. /mierina jautājuma autoru, jo šādi komentētāji, kas pastāvīgi ir uz garīgās izaugsmes takas, nedegradējas/.

bubucis_agucis10 (2012-09-11 10:51)      dzei_er_juings..palasot Tevi iepriekš raxtiitos memuārus iekš PA,.nu nevareetu teikt ka esi kaut kaada veidaa saistiits ar gariiguma pasuli,.vai Tu maz zini kas ir cieņa?

bubucis_agucis10 (2012-09-11 10:54)      Garīguma meklēšana pirmām kārtām ir milzīgs izaicinājums.Tie,kas vienkārši vēlas aizbēgt no savām problēmām,nekur tālu netiks. Nenieka nav vērta bēgšana no šīs pasaules, kurā neesi pratis iegūt draugus. Nenieka nav vērts nabadzības solījums, ja neesi mācējis nopelnīt sev iztiku. Nenieka nav vērta pazemība, ja esi gļēvs./P.Koelju/

dsm19 (2012-09-11 10:58)      Patiesību sakot, jautājums provokatīvs.Daudz sakarīga te jau pateikts,gribētos piebilst ka starp diviem "plostiem"der padomāt, kas esi pats, ko dari pasulē, visbeidzot,kāda stihiska daļiņu kombinācija izveidojusi Tevi tādu, kāds esi,kāpēc tas bija nepieciešams.
Ja saliksi punktus iz daudzajiem I, radīsies nojausmas par garīgumu bez baznīcas un asanām.

Ai_rina (2012-09-11 11:15)      Izzināt ,mīlēt un sniegt.Šajās trīs pamatdziņās arī jāsmeļās garīgums.Dažam tas no dabas dots,citam liegts,cits visu mūžu pilnveidojas,bet no garīguma ne vēsts.Garīgums vienmēr ir vērsts uz āru,uz citiem cilvēkiem,ar prātu,mīlestību,iecietību un sirsnību.

Līdzīgi jautājumi
Kas ir garīgums? (41 atbildes)Garīgums kļūst par biznesu (38 atbildes)Garīguma meklētājas (48 atbildes)Interesanti kur bija vairāk garīguma... (14 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu