Nāve

nāve foto attēls

Nāve - jautājumi un diskusijas

Policijai ir pietiekoši laba datu bāze.Var atrast gan dzīvos,gan mirušos.Adreses var nebūt pareizas,bet pārējais tur viss ir dabūjams. Pats reiz sameklēju pazudušu cilvēku. Ja jau ir internets - tad jau tomēr, kaut minimāli, bet sakari ir! Vai tad nelaiķa bijušā darba iestāde ir likvidēta? Kāda problēma par to paziņot -darba iestādei, tādos gadījumos kadru daļa, lietvedības nodaļa nokārto. vajag ziņot, ieliec Draugos, paziņo bijušo darba vietu arodbiedrībai. Sludinājumi avīzē jau arī vēl darbojas! Gadījumi var būt dažādi. Man arī ir nācies meklēt pansionātā mirušas kaimiņienes radiniekus, jo pansionātam bija vienīgi mūsu telefons, uz kuru paziņot sēru vēsti un lūgt noorganizēt apbedīšanu. Zināju vienīgi vienas readinieces aptuvenu vārdu un darba vietu. Dabūju cilvēku stundas laikā, sākot ar zvanu viņa augstākstāvošai organizācijai un izklāstot situāciju. Cilvēki bija ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi. ··· Nāve: Miris cilvēks, nav sakaru,... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Nāve (31)
Kas jūsu uztverē ir nāve? Beigas visam vai kkā jauna sākums?
Vienam beigas, citam sākums.

Vai saulriets ir beigas visam vai kkā jauna sākums?
Zini, šo tēmu labāk atstāt mierā...
Tas nav nekas labs pret palicējiem.
Ja neesi saskāries-nesapratīsi.
Inito4ka +++

Par tēmu. Nāve ir dzīves sastāvdaļa. Tāpat kā piedzimšana. Nozīmīgs brīdis.
A par tām detaļām, kas notiks pēc tam, uzzināsi, kad nomirsi.
dziives bilance. daziem atbriivojums, citiem ciesanas. radiniekiem un druagiem buutu jaasaprot ka naave ir tik pat dabiska kaa dzimsana, un vairaak jaapiedomaa par veel dziivajiem. Domāju:ja tev nav bērnu -tad beigas ir tkai tev jo tavi gēni nav arpus tevis...? ··· Nāve: Nāve lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
kā izteikt līdzjūtību? (9)
Vai kāds var dot padomu,kā pareizi un saudzīgi izteikt līdzjūtību kolēģei,kurai aizvakar vīrs negaidīti gājis bojā?
Izsaki liidzjuutiibu in nebaazies virsuu lieki, ja Tev ko neluudz... Liec cilveeku mieraa labaak... Šādos brīžos noder mīļa apskaušana. Vārdi patiesībā ir lieki... Situācija reti nepatīkama :( Ja žēlosi - sāpēs vēl vairāk. Uzmundrināšana arī šādā brīdī būs pagalam nevietā. Varbūt vienkārši pateikt, ka no sirds jūti līdzi? Un pajautāt, vai vari kā līdzēt, lai cilvēciņam kaut par kapeiku vieglāk kļūst?.... ...manuprāt būtu jauki,ja kolektīvs uzņemtos daļu rūpes bēdīgā procesa organizēšanā, tādejādi liekot saprast,ka viņa nav savās bēdās viena.. es ieteiku neuzbāsties, stulbi nejokot bet arī neapieties ka ar jēlu olu....
Principā ļoti palīdzīga ir gatavības palīdzēt izteikšana. UN arī gatavība palīdzēt - pat ja nelūdz, bet tādos ikdienišķos sīkumos...
··· Nāve: kā izteikt līdzjūtību? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cilvēks nomirst darbā citā valstī (15)
tālbraucējs ar insultu ir aizgājis mūžība. Piemaskava. Kas atbild par atgādāšanu uz Latviju? Darba devējs vai radi? No slimnīcas pat neviens nepaziņoja.ka miesa jau morgā .
To mašīnu ar kuru viņš brauca taču kāds dzīs uz LV, tad lai dzen ar visu līķi. Nelāgi sanācis :( Parasti apdrošināšana šādos gadījumos apmaksā izdevumus. Var mēģināt vērsties Krievijas vēstniecībā? Ja nav apdrošināts tad nesmukums liels. Latos bija ap 5000šiem tas pasākums.Darba devējam gar to juridiski nav nekādas darīšanas,viss uz piederīgo rēķina. Ķeza liela,jūti līdz.......:( Vai tad pārvadājumu firmai grūti kādā tukšā fūrē atgādāt uz LV? Darba deveeji, iipashi shoferiishiem, parasti esot lieli maitas. Normaalaa kompaanijaa darbinieki ir apdroshinaati - kaa minimums naaves gadiijumaa apdroshinaashana sedz izdevumus. Ja nav - tad tikai pashi, un meegjinaat kaut ko piedziit no darba deveeja. Vispaar diivaini, ka uz aarzemeem brauc neapdroshinaats! Ko es dariitu? Sazinaatos ar Latvijas veestnieciibu Maskavaa un uzzinaatu, vai ir iespeeja pashiem atgaadaat, ja jaa - noiireetu businju, nopirktu zaarku, viizas un brauktu pakalj! ··· Nāve: Cilvēks nomirst darbā citā... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Tā kā individuālais komersants par savu uzņēmējdarbību ir atbildīgs ar savu mantu, tad mantinieku atbildība. Tas, ja mantinieki nolemj pienjemt mantojumu.
A ja ne? :)
tad VID dzesis paradus, ja tadi ir, ur slegs no regista.
Aktivi tiks pasludinati par bezipasnieka mantu un ar FM lemumu piekritis valstij
··· Nāve: Nomiris individuālais... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Savs zārks. .. (45)
reiz jau to te jautāju, bet atkārtošos... iepriekšējo tēmu ietekmē: cik daudziem no jums atbilstošu senču tradīcijai ir sagatavots un bēniņs/garāžā/vasarnīcā vai vēl kur glabājas savs zārks?
zārku vajag valstij uzdāvināt katram, kas ir sasniedzis, nodzīvojis līdz pensijai un valstij maksājis nodokļus ar novēlējumu laimīgu taciņu! Esi piedzimis, miili dziivi un cieni savu naavi!
Mandomaat, ka senlatvietis saruupeedams sev muuzja peedeejo "gultu"-zaarku, taa izraadiija arii sava veida atbildiigu attieksmi pret gjimenes locekljiem, nenoslogodams tuviniekus ar liekiem pienaakumiem, kas saistiiti ar vinja peekshnjo aizieshanu no dziives.
Manupraat, ja cilveeks ar atbildiibu ir iztureejies pret savu dziivi,...tad vinjsh ar atbildiibu buus paruupeejies par savu peecnaavi: neatstaadams peec sevis paraadus un citas nenokaartotas lietas uz savu tuvinieku pleciem. Saruupeets zaarks un nauda, kas iekraata paredzamajiem beeru teerinjiem,...liecina par sencju atbildiigu un paardomaatu dziives uztveri.
Parastā likteņa ironija. Ja kaut kam tā pamatīgi gatavojies,tas kā par spīti,kā nenotiek,tā nenotiek. Laikam jau tāpēc mūsu senči tos ozola zārkus laicīgi gādāja,lai tā nāve nenāktu. Varbūt nemaz nav slikta ideja? Pričom te iepriekšējās tēmas :)

Ja būtu tik daudz vietas, varbūt arī iegādātos.

Nē, tomēr arī tad vēl ne, labāk lai paliek vairāk vietas skābeklim.

Varbūt vienkārši jāsagatavo konvertiņš laimīgajiem palicējiem :)
Muusdienu apstaakljos, tureet gadiem ilgi savas maajas beeninjos sev saruupeeto zaarku, nebuutu nekaadas racionaalas riiciibas pamata. Bet paruupeeties dziivam esot, par reaali neizbeegamo- savu aizieshanu muuzjiibaa, ir ik katra cilveeka pienaakums.
Labi, nu es vareetu teikt, ka esmu sev savu zaarku jau saruupeejusi,...kas netiek glabaats manas maajas beeninjos,... bet manas dziives apdroshinaajuma ik meenesha iemaksa, ir arii shii mana zaarka glabaatuve-tur tas jau ir nolikts.
No tiesas ir labi apzinaaties, ka peec manas naaves gadiijumaa, netiks noslogoti mani tuvinieki ne ar beeru ceremonijas un izvadiishanas aktiivo rosiibu, ne ar taa zaarka kalshanu,...vinji buus manu beeru viesi un uz sho pasaakumu ieradiisies peec briivas izveeles, ierashanaas noteikti ne kaa obligaacija.
··· Nāve: Savs zārks. .. lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu