Vai skolā un bērnudārziņā vajag reliģijas stundas?

Man puikam dārziņā skolotāja liek lūgt dievu pirms ēdienreizēm.Tas nav pārkāpums no viņas puses,ka bērniem uzspiež ticību?

Lele  2 9 Tas ir paarkapums...ja vien apstaakljos apznaati neesi ievietojis Kristiigaa beernudaarzaa..

dogville  4 2 Nekādā gadījumā!

Deisa  14 4 Nu es viennozīmīgi par to sašutumu neceltu, jo maniem bērniem tas nekādu ļaunumu nenodarītu. Tad kāpēc lai viņi neiepazīst jaunu pieredzi?

AivarsN  1 9 Sen jau vajadzēja vienoties par dzīves pamatvērtību mācīšanu bērnudārzā un arī skolā. Nekāda reliģija gan nebūtu pieļaujama. Nav ko bērniem jaukt galvu.

lasminaxxl  1 9 Kādreiz darbojos skolu valdē , šo jautājumu pacēla ne reizi vien.
Parastajās skolās reliģiju uzspiest nedrīkst, sektās iesaistīt nedrīkst ..

hashashiin  2 8 Pamatskolas beigās, vidusskolā, kad bērns vairs jau paaudzies, viens kurss par pasaules reliģijām netraucētu - plašākam pasaules skatījumam, dziļākai cilvēku motīvu izpratnei.

Drole  1 9 Nekas, driiz naaksies obligaati luugt allaahu un tad jau suudzeeties buus veltiigi.

riebekle  9 9 Pirmkārt - lūgšanās pirms ēdienreizēm NAV ticība. Otrkārt - kā var kaut kādu īsu lūgšanos pirms maltītes nodēvēt par "reliģijas stundām"? nevajag pārspīlēt un sakāpināti to uztvert. Ja skolotāja māca bērniem būt pateicīgiem par dienišķo maizi uz galda, tad kas tur silikts? Vismaz šie bērni varbūt maizi skolas ēdnīcā pa zemi nemētās ....

N4Y  1 9 Viennozīmīgi ne ! Tā tik vēl trūka , lai kāds uzbāzties ar saviem pātariem. Tā ir ģimenes izvēle - vai viņi vēlas kādu ticību vai nevēlas .

Lele  4 10 Mana drushka ielika savu beernu kristiigajaa, jo tas atradaas burtiski blakus vinju maajai....arii likaas, ka nu nekas ljauns ne notiks...

Un iznjeema araa peec neliela laika un ielika parastaajaa. Jo piekjeera, ka beerns pa Jeezu tik vien runaajas...triis gadiigs beerns speeleejas pats savaa nodabaa un runaa par Jeezu...
Un mana drushka ir taa, kas iet vismaz Z- sveetkos uz Bazniicu...bet arii vinja teica, ka nepatiik, cik beerns bija nenormaali apseests ar Jeezu, jo aciimredzot tai beernudaarzaa par to vien runaa dienu un nakti...

_Rainbow_  6 5 Bērnudārzniekiem uzvedumā jātēlo kaut kādas raganas, kā arī dzied par kaut kādiem pagānu dieviem - Laimām, Ūsiņiem un sazin vēl ko... Kur lai iesniedzu sūdzību, jo nev nekādas starpības - Jēzus, Alāhs vai Laima!

Tinte  1 12 Vispār jau skola pārkāpj Satversmes 99.pantu:
"Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts."

Reliğija lai paliek bērnu vecāku ziņā, bet par skolas uzbāšanos ar pātariem vari sūdzēties skolu valdē.

Deisa  8 3 to Lele - bērns izaugs. Vai tiešām tā draudzene domā, ka bērns izaugtu par bezmugurkaulnieku, kas nav spējīgs izdarīt savas izvēles? Protams, ne jau pēc 3gadnieka spriest, tāds tikai sāk iepazīt dzīvi un runā par visu, kas ir apkārt. Taču bērni aug un ar laiku var izdarīt izvēles tikai par to, ko ir pieredzējuši, bet nevar izvēlēties to, ko nav redzējuši. Tāpēc arī, ja nabags savu bērnu sargās no bagātniekiem, viņa bērns nepratīs rīkoties ar bagātību (gan tiešā, gan pārnestā nozīmē).

Lele  4 10 Deisa...pieredze raada, ka,pieslieties Bazniicai, Sektai...var jebkuraa vecumaa.
Triis gadiigs beerns nevar izdaliit izveeli....ja izaugs un tieshaam veeleesies ticeet Jeezum, tad lai seko...

Tu savam Beernam arii staasti, kaa taa Maaciba par Jeezu tikai ieviesta un cik miljoni cilveeku izniicinaati, lai uzspiestu Kristietiibu?

Drole  1 1 "cik miljoni cilveeku izniicinaati, lai uzspiestu Kristietiibu" (C) - Viduslaikos Eiropu apdziivoja maksimums 100 miljoni, taa ka marksistu shausmustaasti konfliktee ar realitaati.

https://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_demography

___“The best estimate is that around 3000 death sentences were carried out in Spain by Inquisitorial verdict between 1550 and 1800, a far smaller number than that in comparable secular courts.” Likewise, Dr. Kamen states in his book:

Taking into account all the tribunals of Spain up to about 1530, it is unlikely that more than two thousand people were executed for heresy by the Inquisition. (p. 60)

. . . it is clear that for most of its existence that Inquisition was far from being a juggernaut of death either in intention or in capability. . . . it would seem that during the sixteenth and seventeenth centuries fewer than three people a year were executed in the whole of the Spanish monarchy from Sicily to Peru, certainly a lower rate than in any provincial court of justice in Spain or anywhere else in Europe.

Read more at http://www.patheos.com/blogs/davearmstrong/2015/08/50-68-million-killed-in-the-inquisition.html#yVdK
owMWYYRkcpDZ.99

fargo  7 3 reliģijas stundas piedalās pēc vecāku izvēles, ja tādas ir.
pateicība pirms ēšana nav "reliģijas stundas". ja to māca bērnam kāds cits, vajadzētu būt pateicīgam.

valmierietis333  1 8 Ir viena lieta ,ja bērnam māca pirms ēšanas pateikties zemītei no kurienes tā maizīte nākusi , vai cilvēkiem ,kas to maizīti no graudiem līdz galaproduktam noveduši ; lietum un saulei ,kas labībai ļāva izaugt ! Sabučot to maizīti , jo tā ir bagātība ! Lūk tādas vērtības mūsu mantkārīgajā pasaulē jāmāca !

Bet ja tur tiek jaukta iekšā baznīca , tās dievi piesaukti , vien vārd sakot bērns tiek zombēts!

-Lai mazais cilvēkbērns izaug , iepazīst ,kas ir reliģijas un viss ,kas ar to saistīts un pats pieņem lēmumu vai vēlas tajā visā iesaistīties !

Bet nevis mazam bērnam "pareizā" tante mācīs savas vērtības vai pārliecības !
Tik pat labi vēl kāds "pareizais" onka (nu kāds maniaks , brīvdomātājs) sāks apmācīt bērnus savā pasaules uztverē !

Tas ir tieši tas pats , bērns nezin ko tas viss teātris nozīmē ,kurā viņš tiek ievilkts !

Ps. Runājot par tiem simts miljoniem cilvēku , ir jāskatās daudz plašāk ...
Pieņemsim tiek noslepkavots 1 cilvēks , kurš potenciāli varēja izveidot ģimeni , laist pasaulē 5-7 bērnus (tad bija citi laiki , tad nebija tādu dzīves apstākļu kā mūsdienās ,kad tiek darīts viss ,lai cilvēki nepārojas un pat viena bērna uzturēšana ir pietiekami dārgs prieks) , no šiem 5-7 bērniem vēlāk pasaulē varēja nākt katram vēl nu kaut trīs bērni , nu un tā gadsimtu laikā no viena ciema varēja jau izveidoties riktīga pilsēta ...
Bet... to vienu cilvēku brutāli sludinātāji ,viltus dieva sludinātāji , noslepkavoja - viņam bērnu nav , mazbērnu nebūs ,nemaz nerunājot par visiem iespējamajiem mazmazmazmamaz...bērniem , šādi cieta veselas tautas !
Te tas cipars beigās ir krietni lielāks !

valmierietis333  4 9 Daudz dzīvē esmu saticies ar tiem dievticīgajiem ,bet kad uzdod viņiem vienkāršu jautājumu , lai viņi izstāsta ar saviem vārdiem , kas tad ir dievs ... tā sākas masveidīga bībeļu svēto rakstu citēšana , vai arī atsaucas uz to ,ko baznīcā ´´aitu gans´´ šiem ieborējis !

To pašu var uzdot mācītājiem , tur arī reti kurais būs spējīgs saviem vārdiem pastāstīt , tik vien kā atsauksies uz zombējošiem svētajiem tekstiem !

dogville  4 7 Vēlreiz un vēlreiz teikšu,ka lielākās preteklibas,"dunci muguraa"esmu saņēmusi dzīvē no aktīviem kristiešiem.Priecājos,ka mani bērni nav kristīti un nav indēti. ar indi,ko sauc par reliģiju. Jā,,intereses pēc adekvātaa vecumā reliģijas vajag pastudēt,lai šo ljaunumu atpazītu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu