Kas ir garīga izaugsme - ja esi pieticīgs un paklausīgs kā jērs, vai cīnies par savām tiesībām...?

...tiesībām, pārkāpjot pāri kautrībai, slinkumam, kā arī pieticībai un paklausībai?

hashashiin (2015-02-19 23:19)      gara (gribas) spēcināšana pār miesas automātiku - iekšējā disciplīna, reiz, t.s. vispārcilvēciskās ētiskās vērtības (piemēram, Kanta imperatīvs: http://lv.wikipedia.org/wiki/Kategoriskais_imperatīvs , kas būs ču vairāk par "Nedari citiem to, ko negribētu lai citi dara tev!" )

fargo (2015-02-20 00:25)  1   "kas būs ču vairāk par "Nedari citiem to, ko negribētu lai citi dara tev!""

"bībeles eksistence... ir lielākais cilvēces ieguvums, ko tā ir pieredzējusi. katrs mēģinājums to noniecināt ir noziegums pret cilvēci."(imanuēls kants)

"The existence of the Bible, as a book for the people, is the
greatest benefit which the human race has ever experienced.
Every attempt to belittle it, or to do away with it entirely,
as the lovers of God and man do, is a crime against
humanity. And if there are to be miracles, this book, in
which the accounts of miracles occur only incidentally, as
historical confirmation of the doctrines of rational religion,
is itself the greatest miracle. For here we have a system
of religious doctrines and beliefs, that has been built up
without the help of Greek philosophy, by unlearned persons,
and that has, more than any other, exercised an influence
for good upon the hearts and lives of men." (i.kant; konigsberg library)

neko (2015-02-20 01:23)    2 Ne viens ne otrs... izaugsme ir tikai cīnoties ar sevi palielinot savas iespējas kad "es varu" sāk aizvietot "man ir tiesības". "Man ir tiesības" tomēr pamatā tomēr nozīme "gribu, bet nevaru, tāpēc gaidu no citiem".

neko (2015-02-20 01:38)    1 Ja jā, vai tas nav tikai gribas treniņš? Piemēram, man bail iespļaut garāmgājējam sejā, BET es to izdaru!
---
trenēta griba bus tev tad kad bez problēmām varēsi iespļaut sejā jebkuram, bet to nedarīsi.

Gluži tā pat ka cilvēks, kas nevienu nevar nogalināt ir vienkārši vājš cilvēks, spēcīgs ir tas kas var bet to nedara.

hashashiin (2015-02-20 01:42)      fargo: varbūt arī kaut ko no sevis, citādi nav skaidrs, kāpēc tieši tāds citātu sakopojums tad, kad neviens neizdara noziegumus pret cilvēci. :)

fargo (2015-02-20 03:25)  1   "kā tad ir Bībelē - piekāpība un pieticība vai cīņa par sevi?"
tu jautā, kas ir garīgā izaugsme un kādam tā ir cīņa par sevi, citam ar sevi, kādam vēl kaut kas cits. bet ir pieejams esības pirmavota viedoklis par to kas ir svarīgi un kas, lai arī svarīgi, tomēr otršķirīgi. un tas ir izteikts zināmā latīņu frāzē - quaerite primum regnum dei, jeb "vispirms meklējat Dieva valstību", nevis norūpējaties gar laicīgām lietām - mantas iegūšanu, ērtību nodrošināšanu utt.

"Tāpēc jums nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai: ko dzersim, vai: ar ko ģērbsimies? Jo pēc visa tā pagāni dzenas; jo jūsu Debesu Tēvs zina, ka jums visa tā vajag. Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas."(Kristus)

bet gan tajos laikos, gan šajos notiek otrādi. tas, kam būtu jābūt sekundāram vai pat terciāram ir kļūvis par primāro, bet tas, kam būtu jābūt primāram tik bieži ir vispār izsvītrots no saraksta. bet visas parējās lietas bez primārā ir bez jēgas - kas ir mantkārīgs, tam nekad nebūs pietiekami ienākumu, kas tiecas pēc slavas piedzīvos vientulību un tik bieži arī aizmirstību, kāds skaita katru kaloriju un savu dibenu mērcē dārgās dūņu vannās, bet kuru katru mirkli var piedzīvot nāvi. un ar šo mūsdienīgu garīgo izaugsmi... vai tad tā nav kļuvusi par tukšu graboņu ar labskanīgiem vārdiem, samudžinātiem teikumiem un paštīksmināšanās pārņemtu apziņu?

"Cilvēks, kas dzīvo godībā un tomēr bez dziļāka ieskata lietu būtībā, ir līdzīgs kustonim, kuru vienkārši nokauj."(zālamans)

"hashashiin (2015-02-20 01:42) viedoklis"
tas biji tu, mister slepkava, kurš izvilka šeit dienasgaismā misteru kantu.

Postremo (2015-02-20 06:11)    1 nu kaccaat pravas noteikti ir aKujennaja "izaugsme" :))
Kaadreiz padomaa, kaapeec viena civeeka sabiedriibaa juuties daudz gudraaka/ks, a cita tiessi otraadi - daudz stulbaaka/ks ? Arii skolaas taa biezzi ir, ka ir skolotaaji, kuri ir...vienkaarssi tevi pacelossi, un ir otraadi arii :(

hashashiin (2015-02-20 12:39)      fargo: Wow! tādi skaļi vārdi - esmu sajūsmā! Tomēr Tu sāc runāt, kā kristīgais džihādists.. ja tik "tā stāvētu rakstīts", Tu visus ietu savai pareizākajai ticībai pievērst "apjozies ar savu zobenu pie gurniem", ne? Ej jau nu patrenējies vēl tai Skyrīmā ;)

selnija_ (2015-02-20 12:42)      Nav ne viens, ne otrs.

jadore (2015-02-20 13:02)      Garīgā izaugsme... es teiktu sevis apzināšanās, sava dzīves uzdevuma saprašana un pieņemšana. Kāpēc jākāpj kam pāri vai jācīnās? Vienkārši dzīvo, lai Tava dzīve Tev sagādā prieku un dod labumu sabiedrībai vai vismaz nekaitē.

Samurs (2015-02-20 13:06)      Izaugsme ir tad, kad tu cīnies par patiesību. Un nešķiro - vai tā skar tevi, vai citus.

psychobitch (2015-02-20 17:57)      altruisms...

psychobitch (2015-02-20 18:11)      garīgā izaugsme necīnās par taisnību, tā iedvesmo uz taisnību, rādot piemēru, jo tā ir taisnība uz ko ir jātiecas..

Līdzīgi jautājumi
Kas jūsuprāt ir garīgā izaugsme? (7 atbildes)Garīgā pilnveidošanās (48 atbildes)Gariigaa izaugsme (40 atbildes)Ja nav astroloģiskas saderības (37 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu