Tantras, mantras, joga, u.t.t. Cik tas viss ir dabiski latvietim?

Fotoman (2014-07-11 07:27)      Apsien prievìti, uztaisi asanu un ieej nirvánaá, elementári.

marselis (2014-07-11 07:53)      ja iznem sos svesvardus-,..
tad latviskais uzreiz paradas
tantra-,ka mistiska latviesu puslosana,Saulgriezi ,Perkons,Mara (rituali)utt.
mantras-,ka latviesu tautas dziesmas un puslosanas(aizrunasana,pierunasana) vardi
ar jogu-,...?????????????????
jogas nozine no sanskr.-,ir vienosanas-,
apvienosanas ar Augstako!
Domaju,ka ari seit dabiskumu var saredzet!(ka ticiba Augstakam caur dazadam religijam vai filosof.)

MaryClaire (2014-07-11 07:59)      vai latvietis nav cilvēks? un ja der indietim, ja der amerikānim, tad kāpēc neder latvietim?
cilvēka galvenais uzdevums - būt atbildīgam par savu rīcību, uzskatiem un dzīvi kopumā. kādiem līdzekļiem? - da kaut uz galvas stāvot.

joga mainīja manu izpratni par ķermeni, manu ķermeni. tiesa, man vienmēr pietrūkst motivācijas pabeigt procesus [lai iegūtu izpratnes ne tikai par to], tāpēc vienmēr esmu tikai sākumā, bet tas ir daudz vairāk nekā tiem, kas vispār neko nav mēģinājuši.

Lucy (2014-07-11 08:33)      mani tas neuzrunā

Deisa (2014-07-11 08:57)      Vispār jau latvieši ir indoeiropieši. Kur ir mūsu saknes? Kāpēc mūsu valoda ir visai līdzīga sanskritam? Droši nezin neviens, teorijas vairākas, bet iespējams saistība ir lielāka nekā domājam. Tiesa, mūsdienu izpratne par tantru, jogu utml. iespējams ir visai attālināta no patieso šo jēdzienu būtības.

mieru_tikai_mieru (2014-07-11 09:20)      vēl pajautā, cik dabiski latvietim ir iPhone, iPad, TV, BMW.

jozolsen (2014-07-11 09:26)      Šitie jau vairāk darbojas uz psihi..Momentāli asociējās ar krišnaītiem.Man jau labāk Ligo svētki,Zveijnieksvētki...Nu nav tas mans.
Ja tur tajos dienvidos ar spilgto sauli var iztikt bez gaļas,tad mūsu klimatā tas ir kaitīgi fiziskajai veselībai.Tur jau zālējādi govis ir svētās un šeit jau ´zālēdāji´ arī vēlas līdzīgu attieksmi.lai ievērotu.Patiesībā, cenšas ar kaut ko izcelties..Meklēt sevi,savu idenditāti svešā kultūrā..Tā dīvaini..

Tessa (2014-07-11 09:26)      Jedem Das Seine. tevi parak daudz uztraudz,liidz apskaidriibai muzhiiba.

aroganis (2014-07-11 09:41)      Man bi Tavas problēmas. Aizej apskauj liepu un paraudi- runā, ka palīdzot.

Rashela (2014-07-11 09:52)      Līdz Tantras praktizēšanas līmenim man vēl jāaug - tur jābūt pieredzei, stabilai psihei un ļoti plašām zināšanām...bet ar jogu nodarbojos gandrīz katru dienu (ja neeju uz nodarbību, tad pirms brokastīm "5 tibetieši" kā minimums :p) un arī mantras skaitu praktiski katru dienu - gan izpildot jogas vingrinājumus (om, har-hari, sa ta na ma u.c.), gan aizsardzības mantru un, protams, patiesība ir manī... :) Dažreiz uzlieku arī fonā darbā lai skan...Vai ir rezultāts? Jā ir! :)

LaskovijMerzavec (2014-07-11 10:01)      Tik pat dabiski, kā piemēram, kristietisms vai musulmanisms... :)

Pārsvarā, jau tas ir bizness, ar ko daži "skolotāji" nopelna naudu...

Lynda_ (2014-07-11 10:35)      Tas viss ir tik debīli, kad latvieši sāk nodarboties ar svešu tautu padarīšanām.

Muukene (2014-07-11 10:41)      Nu tad atdzīviniet to, kas ir dabisks latvietim!

Lucy (2014-07-11 10:51)      aroganis pilnīgi pareizi domā,var aiziet apsēsties Gaujas upes krastā un pameditēt un tas pats,bez naudas ieguldijumiem. LaskovijMerzavect aisnība,tā tas arī ir bizness naudas pelnīšana

_Biezaa_oome (2014-07-11 11:25)      Nost ar jogu, aiponiem un bmw latvietim!

animato (2014-07-11 11:48)      Man neprasās ne joga, ne šmoga, ne meditācija. Ja vajadzēs, aiziešu uz kādu no daudzajām baznīcām, katoļu, luterāņu vai pareizticīgo.

mieru_tikai_mieru (2014-07-11 11:50)      "Tas viss ir tik debīli, kad latvieši sāk nodarboties ar svešu tautu padarīšanām." (c)

īstenam latvietim jāpārtiek no kalmju saknēm un sēnēm, jādzer ozolzīļu kafija, ik rītu jāiet jūrā mest tīklus, jāvalkā paša austi linu krekli, intīmais apmatojums jāizskuj Lielvārdes jostas rakstā, SMS jāsūta, izkaļot ziņojumus Gaujas senlejas atsegumos, utt.

_Biezaa_oome (2014-07-11 11:56)      Jaja, latvieshi ir apdaliiti, tochno. Zveijnieksveetki ar latvju teetinju Neptuunu rullee!

Polus (2014-07-11 14:32)      Tas nav jautājums par tautību, bet gan par reliģisko pārliecību. Joga faktiski ir reliģiska prakse, jo, sākot to praktizēt noteiktā līmenī, cilvēks automātiski akceptē to filozofiski reliģisko skatījumu, kas ir tās pamatā. [protams, ja kāds apsēžas lotosa pozā, tad tas automātiski nenozīmē reliģisku praksi; galvenais aspekts - mērķis/apziņa, ar kādu tas tiek darīts]

Marselis pareizi rakstīja, ka jēdziena tiešais tulkojums nozīmē "vienošanās" vai "savienošanās". Uzreiz rodas loģisks jautājums - ar ko? Kas ir tas "augstākais"? Kāpēc to jāmeklē sevī? Sākot atbildēt uz šiem jautājumiem, cilvēks neizbēgami pieņem noteiktu reliģisku skatījumu, kura pamatā ir panteisms - dievs ir visur un it viss, tai skaitā katrā/katrs no mums.

Ja ar jogu mēģini "attīrīties", tad jautājums - kā un no kā? Ja cilvēks arī akceptē 7 čakru esamību, tad nākas pieņemt faktu, ka mācībā katrai no tām atbilst noteikta hindu dievība.

Pēc tam jau nonāk līdz fundamentāliem aspektiem - labais un ļaunais. Ja akceptē konkrēto filozofiju, tad ļaunā pamatā ir karma. Piemēram, ja sieviete tiek nežēlīgi izvarota, tad faktiski tā ir viņas vaina par iepriekšējās dzīvēs nodarītiem pārkāpumiem. Ja tu viņai palīdzi, tad principā vari nodarīt ļaunu, jo tad viņa līdz galam neapgūs savu "mācību". Protams, ne visi jogisti tiek līdz karmas atziņām, bet uzskats principā ir diezgan populārs [bieži redzams arī PA; nekad neesmu sapratis, kā labo/ļauno šajā ietvarā varēja izskaidrot pirmie cilvēki, bet tas nu tā, detaļas].

Šie, protams, tikai daži aspekti. Patiesībā to ir daudz. Cilvēkam, kura kultūras/pasaules uztveres pamats ir kristietība, agrāk vai vēlāk radīsies problēma.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu