Pazuda, kā žīds pa Miķeļiem... Nu, mīļie - vai jūs zināt? Kāpēc tad tas žīds pa Miķeļiem pazuda?:)

Jautājums uz aizbēršanos.:) Latvieši vienmēr ir bijuši spējīgi sadzīvot un izdzīvot. Man gribētos ticēt, ka mēs arī pazīstam tautas, kas mums blakus dzīvojušas gadu simtiem ilgi. Vai kāds zina, kāpēc žīds pa Miķeļiem pazūd?:) Un, lūdzu ņemt vērā, ka vārdam "´žīds" latviešu valodā nav nekādas aizvainojošas nozīmes. Tieši tāpat, kā vārdam "nēģeris". Šeit nu gan vajadzētu mazliet mugurkaula atgūt, un nepakļauties diktātam tur, kur pašiem ir sava māka, taisnība un zināšana.
Jautā ponytail 2013-09-29 18:54

cirteejs (2013-09-29 18:56)      Nepazuda...nāk atpakal un pieprasa īpašumus!

kudala (2013-09-29 19:19)    1 žīdi izsenis nodarbojās ar tirdzniecību, skroderēšanu, vienvārdsakot , braukāja pa sētām un piedāvāja savus pakalpojumus, līdzīgi kā "Skroderdienas Silmačos", tad nu pēc Miķeļiem tās rebes beidzās un žīdiņi atgriezās ziemot savās mājās līdz nākamam gadam, tā nu sanāk , ka visi pēc Miķeļiem pazuda:)

kinyons (2013-09-29 19:22)  1   ar tiem izteicieniem uzmanigak ....savadak varesi ilgi un dikti stastit ka nesi zirafe ....un ka ta vispar nedomaji....un ka gluzi ta nav ka viens likums un viena taisniba visiem ...gandriz bet tomer ne...

raima (2013-09-29 19:30)      Piekrītu Kudalai- braukāja pa sētām. Toreiz auto nebija, pēc Miķeļiem paliek auksts- kurš saprātīgs cilvēks brauks ar pajūgu īsti nezinot, kur nakti pārlaist, sasildīties. Bez tam arī šūnīšana vairs īsti nebija aktuāla, jo lielākajā, svabadākajā istabā tika uzstādītas stelles ar palīgiekārtām (nosaukumu nezinu, bet bija liela uzparikte ar kuras palīdzību vecmāmiņa uz tāda kā baļķa uztina kokvilnas diegus, lai vēlāk jau stellēs starp tiem mākslinieciskā rakstā izvērtu vilnas dziju un taptu sega).

kudala (2013-09-29 19:48)      nu ko var sarežģīt vienkāršas lietas..... toreiz cilvēki pieņēma apstākļus tādus kādi bija, pielāgoja savai dzīvei, sadzīvei un turpināja saimniekot.... atnāca žīdiņš šudināt, pasūtināja pie žīdiņa, atnāca polis darbu meklēt , ņēma poli par zirgupuisi, viss bija vienkārši, dabiski.

elvital22 (2013-09-29 19:49)      kāds sakars ir tiem "pazudušajiem" žiidiem ar mūsu senču zināšanām?

neko (2013-09-29 19:51)    1 pa manam; ja runā īdišā tad žids, ja ivrītā tad eberejs... ja kādam kauns par savu dzimto valodu - tad tās ir tikai viņa paša problēmas.

ucibucis29 (2013-09-29 20:10)      paldies, ponytail un kudalai. Uzzināju kko jaunu.

NARINJA (2013-09-29 20:14)      Apsmaidiijaas par -Neko- Tu esi paarliecinaats, ka zini ivritu,hi!!!

Nu, nu....Jumi saistiit ar "nedroshiem biznismiiniem"...labaak padomaa par preciibaam, varbuut ,ka latvju tauta iet uz postu viena apstaaklja deelj, ka kaazas vairumam tiek "dzertas" nelaikaa?;)

inaralaima (2013-09-29 20:26)      Pirms kara Jelgavā visa Lielā iela bija pilna ar žīdu restorāniem.Pat sieviešu ārsts bija žīds.Mana vecmāmiņa dzīvoja tajā laikā,daudz par to stāstīja

Tessa (2013-09-29 20:27)      aa,rekur Narinja mumsim visu zin,un var un prot -atminos,ka publiski sadereja uz kasti laba konjaka,bet zaudejot,pazuda ka zhiids pa mIkjeljiem,aciimredzot,vinja arii vares mumsim pastastiit,ka radas shis teiciens :DD
latvju tauta neiet ne uz kadu postu,prosta tautai pieder nekam nederiigi shkjidra pljutiitaji :D

violinn (2013-09-29 20:40)      Teicienu zinu, ome ar to lietoja dazhaadaas situaacijaas.:) Smalku izcelsmi gan nee.
Tas, ko es tagad redzu, tad taa nu ir viena tauta,kas izspiezh maximaalu labumu no taa, ka vinjiem smagi gaajais. nediskuteeshu. man tas nav pienjemami.

NARINJA (2013-09-29 20:43)      Murkuli, es kaa riktiigs zhiids biju konjaka mekleejumos...skatos Tev lomkas un slaapes naff pargaajushas, hi;))))

rabinovics (2013-09-29 20:54)      Miķeļos ir kauc kadi žīdu svetki. kuru laikā viņiem jāsēž mājās

neko (2013-09-29 21:15)      Narinja: "Neko- Tu esi paarliecinaats, ka zini ivritu,hi!!!" nē nezinu... tieši tā pat kā neprotu runāt poliski vai franciski, taču tas nekavē šis valodas nekļūdīgi atpazīt.

bet visādi citādi... katrā reģionā savas īpatnības. Nu neieskaidrosi amerikānim ka Eiropa vārdam indiānis galīgi nav nekādas negatīvas nokrāsas vai zemteksta, un tieši tā pat šamie nesapratīs kāpēc slāvu cilmes (un ne tikai) imigranti tik neviennozīmīgi izturas pret amerikāņu angļu valodas terminu kaukāzietis (caucasian). [tiem kas nezin: ar terminu "kaukāzietis" amerikāņu angļu valoda apzīmē visus ne spāņu un/vai latīņu cilmes baltos. tātad visu ziemeļu un austrumeiropu un visas slāvu tautas]

Savukārt Holokausts jau sen kļuvis par politikā biznesa objektu un vairums ir aizmirsuši, ka attiecīgajos dokumentos židi nebūt nebija vienīgā likvidējamā rase/tauta. Vienkārši šī tauta ir izrādījusies "vairāk cilvēki" un vairāk cietuši ka tur pat minētie čigāni. Kuram gan rūp izšauto čigānu saraksti, ja ir izšauto ebreju saraksti. Vēstures līkločos kāda tauta pazuda... kādai ko pierakstīja... nu gadās.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu