Kristietība ir reliģija?

He, interesanti. Var jau būt ka palaidu garām, bet neatradu sadaļu reliģijām. :)

Jautājums: vai kristietība ir reliģija, vai nē?
Priecātos arī par izvērstākiem komentāriem un argumentiem šajā sakarā.

Lūgums atbildei, ja iespējams, pievienot, esat vai neesat kristieši. Un izcili būtu, ja norādītu konfesciju :)

Protams pazemīgi klanos un pateicos.
Atruna: aptauju sagribējās veikt pēc vienas interesantas diskusijas. Lai neietekmētu publiku, pagaidām savas domas par šo jautājumu paturēšu pie sevis :)

LaskovijMerzavec (2013-01-09 16:55)      Jā, kristietisms ir reliģija ...

Neredzu iemeslu, kāpēc izvērsti jāpierāda, ka saule ir zvaigzne, vai balts ir balts )

Tas, ka reliģiju izmanto savtīgos un/vai manipulatīvos nolūkos, nenozīmē, ka tā nav reliģija.

ha_lailah (2013-01-09 16:59)      Kristietība IR reliģija, jo tā sevī ietver uzskatu un ticības kopumu, kas attiecas uz svēto vai dievišķo, morālo, paražas, rituālus un organizācijas, kas ar to ir saistītas.

mojito (2013-01-09 17:05)      Tu no meeness vai nokriti ? Protams,ka taa ir religjija. Viena no...

stardust (2013-01-09 17:16)      Hmm, kas mani interesētu, kāds tad tai diskusijā bij otrs variants, ja pieņem, ka nav reliģija?
Es sevi par pagānu sauktu.

maigonis_niknais (2013-01-09 18:04)  1   Esmu katolis ,uz bazniicu neeju ,bet arii ateists neesu.

Eneile (2013-01-09 18:21)      Es tā kā vēl esmu dzirdējusi laužam šķēpus par budismu, vai tas ir reliģija, vai nav, bet par kristietību gan tā kā nē.

Lorteks (2013-01-09 18:58)      Kristietība pati par sevi ir reliģijas forma, tā nav konkrēta reliģija, bet to cilvēku kopums, kas tic Jēzum Kristum kā savam glābējam, kas pieņēmuši Viņu savā sirdī un dzīvo pēc Viņa prāta.
Ir pretrunas cilvēku starpā - vieni paši ir kristieši, citi uzskata, ka kristieši ir prātā jukuši, citi - ateisti, kas netic nevienam dievam... Bieži ir tā, ka lielākie kristietības nīdēji paši kļūst par dedzīgiem kristiešiem, jo Tas Kungs Jēzus ienāk viņs, ar sirdi viņi Viņu pieņem, un tas radikāli izmaina dzīvi uz labo pusi. Ir mēģinājumi pierādīt Jēzus Kristus izcelsmi, viņa esību un augšāmcelšanos, bet visu pierādījumu galā tomēr neatspēkojas viens - ka Viņš BIJA Dieva Dēls.

Silver (2013-01-09 19:07)      Jā, mani arī interesētu alternatīvais piedāvājums :)

Polus (2013-01-09 19:21)      Nē, kristietība nav reliģija.

1) Neieslīgstot detaļās, paša vārda "reliģija" izcelsme var tikt interpretēta kā "saistība". Kristietībā, kā zināms, pamatpostulāts, ko Jaunajā Derībā atklāj Jēzus, ir atbrīvošana, lai ļautu cilvēcei dzīvot "cilvēcīgi". Tātad - tieši pretēji saistīšanai. Kāds teiks: "Pag, bet ticība Kristum IR saistība!" Nē, nav, jo bībelē sacīts, ka tas, kurš zinās Patiesību, būs brīvs. Turklāt, skatoties plašāk, cilvēkam ir dota brīva izvēle - neviens viņu nepiespiež ticēt/darīt vienu vai otru lietu;

2) Bībelē vārds "reliģija" nav lietots īpaši pozitīvā gaismā. Turklāt minēts, ka reliģijai nav nozīmes, ja tās saknes nav cilvēka sirdī. Ja esat lasījuši Kirkegoru, tad arī viņš lielā mērā konfliktē ar tā laika baznīcu, apgalvojot, ka kristietība ir individuāls process - apzināšanās sevī. Tādā veidā "reliģija" ir iet uz kādu vietu, izpildīt rituālus, lasīt rakstus, bet tā NAV kristietības būtība. Tā ir reliģijas būtība, un tās ir divas dažādas lietas;

3) Ja esat lasījuši bībeli, tad zināsiet, ka...kas gan bija tie personāži, kuri apsūdzēja Kristu? Reliģijas pārstāvji - farizeji, rakstu lasītāji - cilvēki, kuriem iekšējais bija tālu no tām vērtībām, kurām ir jebkāda saikne ar dievišķo. Papildus, Jāņa Atklāsmes grāmatā figurē Netikle - tērpusies sarkanā un purpurā. Daži to interpretē kā baznīcu, kas nodevusi kristietības pamatidejas.

"If anyone thinks himself to be religious, and yet does not bridle his tongue but deceives his own heart, this man´s religion is worthless" (James 1:26,27)

Ieraugot elku priekšmetus un pat elkdievības, Pāvils Atēnās saka: "Men of Athens, I observe that you are very religious in all respects" (Acts 17:22).

"Why do you submit yourself to decrees, such as ´Do not handle, do not taste, do not touch!´? These are matters which have the appearance of wisdom in self-made religion and self-abasement and severe treatment of the body, but are of no valu

LaskovijMerzavec (2013-01-09 19:28)      Skaidrs... ja te kāds grib diskutēt par šo jautajumu, tad jābūt vārda religija nozīmei visiem vienāda:)

No Wiki....

Reliģija ir uzskatu un ticības kopums, kas attiecas uz kaut ko pārdabisku, svētu vai dievišķu, kā arī morāle, paražas, rituāli un organizācijas, kas ar to saistītas.

Bieži ar vārdu "reliģija" apzīmē konkrētas reliģiskas organizācijas, kas formāli apvieno savas ticības pārstāvjus un uzskata sevi par oficiālā viedokļa paudējām un uzturētājām.

Reliģijas lielākoties risina šādus problēmjautājumus:

viena dieva, dievu vai dievību esamība vai neesamība, loma un darbība pasaulē;
cilvēka identitāte, vieta pasaulē;
dzīves jēga un sūtība;
attieksme pret nāvi;
ētikas pamati;
dvēsele.

Polus (2013-01-09 19:41)      Nav nozīmes tam, kā jēdziens "reliģija" tiek izprasts šodien, bet gan tam, kāda bija izpratne konkrētās idejas rašanās brīdī (lasi - laikā, kad tapa bībele). Tāpēc ieskats vēsturē:

No tās pašas Wiki, tikai šoreiz angliski. Variācijas par "reliģija" izcelsmi:
- Latin religiō, the ultimate origins of which are obscure. One possibility is derivation from a reduplicated *le-ligare, an interpretation traced to Cicero connecting lego "read", i.e. re (again) + lego in the sense of "choose", "go over again" or "consider carefully".

- Modern scholars such as Tom Harpur and Joseph Campbell favor the derivation from ligare "bind, connect", probably from a prefixed re-ligare, i.e. re (again) + ligare or "to reconnect," which was made prominent by St. Augustine, following the interpretation of Lactantius

- philologist Max Müller, the root of the English word "religion", the Latin religio, was originally used to mean only "reverence for God or the gods, careful pondering of divine things, piety" (which Cicero further derived to mean "diligence")

Dažās valodās nav jēdziena "reliģija":
- Sanskrits - attiecināmais jēdziens "dharma" = likums
- Senebreju - attiecināmais jēdziens "halakha" = likums

P.S. Visu cieņu, bet info avoti latviešu valodā mēdz būt ļooooooti virspusēji, lai neteiktu vairāk.

fargo (2013-01-09 20:37)      jā. (izvērstākiem komentāriem neredzu jēgu, definīcijas var atrast)
jā. ārpus konfesijām. "tradicionālās" konfesijas(katolicisms, r-eiropas luterānisms, grieķu ortodoksi(pareizticīgie)) manā uztverē ir augstākminētā Atklāsmes grāmatas netikle, kura dabūs pērienu no zvēra, tb valsts.

Vucis (2013-01-09 20:58)      Pacelt šeit reliģijas jautājumu ir tikpat neauglīgi, kā mēģināt noteikt diagnozi pēc aptuveniem simptomiem.

Lai atbildētu uz jautājumiem, kas skar kristietību vai reliģiju vispār, būtu jāiet pie kāda teologa uz pārrunām. Ir cilvēki, kas mācēs profesionāli atbildēt uz šiem specifiskajiem jautājumiem.

duriks (2013-01-10 00:09)      kristietība ir pagānisms, daudzdievība ar visādiem elkiem - sākot ar it kā krustā pienagloto vienu čibriku, beidzot ar katru pedofilu, kuru pedofilijā nav paspējuši pieķert bet lūk kaut ko tas nodarījis ir (bites aizdzinis, piemēram)

Polus (2013-01-10 07:45)      1) Absolūti nav nekādas nozīmes, vai eju/neeju baznīcā, jo svarīga ir ideja;

2) Diskutēju latviski, bet atsaucos uz info angliski, kas ir daudz pilnīgāka. Ja kādam tas nepatīk, nevaru līdzēt, jo pirmavotu negrasos tulkot.

Varētu vēl padiskutēt par ticība vs. paļāvība, "sekojiet manai mācībai" vs. "sekojiet man", bet īsti nav ar ko.

arturo1963 (2013-01-10 18:25)      Nu,ar teologu par ticiibu striideeties ir tas pats kas ar advokaatu par likumiem...
Lai kaads bija Jeezus nodoms,bet kristietiiba faktiski no 4.gs. IR padariita par religiju!! Piedevaam visai asinainu.
Kas vareetu formuleet,ar ko peec buutiibas atskiras elku pieluugsana no dazaadu sveeto teelu ´´godinaasanas´´? Luugsanas un ziedojumi tiek veltiiti abaam kategorijaam... .

Decijs (2013-01-11 15:23)      D kas pa pamulku jautajumu protams religija un zinama meraa magiska lieta. Katolis

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu