Reliģija

Reliģija - jautājumi un diskusijas

Ticība Dievam! (48)
Kā latvieshi tic Dievam: Ejot regulāri bazniicaa? Lasot un paarlasot Bibeli un zinot to burtiski "no galvas"? Dievs ir visur, taapec lugshanas un sarunas ar Dievu var būt jebkur? Par īstu lauliibu atziistot tikai lauliibu, kura notikusi...
Bībeles zināšana no galvas nenozīmē ticību Dievam.Arī Oļiņiete bez Dieva vārda dienu nesāka....:D Cik latviešu - tik variantu. Nav tādas latviešu ticēšanas prakses. Katrs pie atziņām nonāk pats. Lasot, izzinot, piedzīvojot, jūtot... Varbūt ir daļa cilvēku, kas uzskata, ka tieši viņi tic vispareizāk. Bet tādi "pareizie" ir visapkārt arī citās jomās. manam skolotājam reiz jautāja, vai viņš bieži iet uz baznīcu. Man ļoti iepatikās viņa atbilde, jo es labprāt gribētu teikt, ka tā ir mana. Viņš teica: "savu baznīcu es nēsāju līdz." Tieši tāpat ir ar Dievu. īstais ir tas, kuru mēs nēsājam sev ikdienā līdz, nevis tas, kuru publiski atceramies kaut kādās konkrētās dienās. Ticu, bet neveelos jebkaadas bazniicas starpnieciibu vai Biibeles maaciibas. Tikai es un Dievs vai Visums vai Peerkonjteevs vai kaa nu kursh to apziimee, tikai tad, kad es to gribu ... un ja vispaar gribu. Savos komentāros Limonijai tu jau pats atbildēji uz jautājumu par kristīgo tradīciju LV... tādas nav. Tāpēc tik viegli arī varēji nomainīt luterānismu pret katolicismu, jo patiesībā jau nepiederi nevienai šim tradīcijām. Un šī paša iemesla pēc sieva nez vai būtu pārgājusi luterānismā, jo viņai (domājams, kā vairumam itāļu) tā ir tradīcija. Nu ja ne viņai pašai, tad ģimenei noteikti.

Lussilla: "romieši sākumā kristiešus spīvi apkaroja."
Nu tas tā vienmēr notiek rodoties kam jaunam.
Pamatos protams ir jūdaisms. Kas Romā transformējās kristietībā, bet Tuvajos austrumos Islamā. Un tieši tāpēc kristietība un islams tik ļoti konfliktē; ka savos pamatos tās ir ļoti līdzīgas reliģijas.
Starp reliģijām (un ari visās citās sfērās), kam nav neka kopīga nav ari (interešu) konflikta.
··· Reliģija: Ticība Dievam! lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
.. ateisti, kas tic, ka dieva nav, un neticīgie, kas netic pat tam .. :D (9)
Šodien netā var lasīt šādu ziņu: "Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata sevi par kristiešiem, tajā pašā laikā esam astotajā vietā to valstu starpā, kur ir lielākais iedzīvotāju skaits, kas nesaista sevi ar kādu reliģiju,...
Ņemot vērā, ka (sen)latviešiem un igauņiem šo reliģiju uzspieda 12.-13.gs. krusta karos (jā, jā - tie bija tādi paši krusta kari kā Palestīnā), tad nekāds brīnums nav.... Garlībs Merķelis, rakstot par latviešiem 18.gs. beigās (nieka 215 gadi pagājuši), atzīmē, ka latvieši slepus joprojām piekopj savus senos rituālus, pat mirušos glabā mežos, nevis baznīcas kapsētās... Raksturīgi, ka baznīcai šeit pat nācās lielākajiem kristīgajiem svētkiem pieņemt latvisko saulgriežu nosaukumus - Ziemassvētki un Lieldienas. Tikai ar šādām viltībiņām komplektā ar sodiem (pēršana, sieksta) šos pagānus varēja piedabūt svinēt viņiem nesaprotamo mazā žīdēna dzimšamas dienu un jau pieugušā jūdaistu sludinātāja nāvi un augšāmcelšnos....
Arī čehiem katolicisms bija virskungu (vāciešu un austriešu) reliģija, tāpēc laikam neiedzīvojās, lai arī Čehijā ir liels daudzums patiesi skaistu baznīcu.... izlikās, ka tic - ne velti Jaroslavs Hašeks austriešu ierēdņa tēla mutē ieliek vārdus:"Das ganze Tschechische Volk ist eine Simulantenbande"! :D :D :D
Vobšem, sanāk, ka Torpedo no Baltijas ir vissaprātīgākais cilvēks pasaulē, kas vismazāk pakļaujas dažādu brīnumu solītājiem, bet drosmīgi skatās skarbajai realitātei tieši acēs... ;) Ja tu netici dievam, tad tu noteikti ticēsi kādam citam sūdam, to pat nenojaušot - piemēram absurdām viltus "liberālisma" idejām... Tad ir jautājums - kas ir labāks? Latvieši savas zināšanās par dievu,dievībām ,par dabu ,par procesiem dabā un cilvēku dzīvēs bija daudz tuvāki Dievam nekā kristietība un citas reliģijas.
To arī tautas dziesmas un dainas parāda
domaaju, ka pts svariigaakais ir lai cilveeks speetu atsskkirt labo, no llaunaa. Un visas ticiibas, kas piesauc kaadus tur savus sveetos ir....taads siikums , ka pat runaat nav veerts. Un ja veel nnem veeraa, ka deell VISAAM ticiibaam ir tik daudz miljonu cilveeku izniicinaats, tad labak buutu pakluseejussi.. ··· Reliģija: .. ateisti, kas tic, ka dieva... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik ilgi turpināsies reliģiskie kari? (48)
Man jau sāk likties,ka reliģija ir stulbākā lieta,kas mākslīgi radīta uz zemes un kurai akli ticot tiek(un tika kopš pirmsākumiem)slaktēti cilvēki.
Bezcerīga tēma...Ja manis vadītajās vēstures stundās tīņiem gluži labi pieleca, ka krustneši bija vnk laupītāju paveids, kas savu laupītkāri prata smuki pasniegt(un Jēzus Kristus tur galīgi nav pie vainas), tad pieaugušos "pārmācīt", kuriem savulaik ir iedzīts kā ar āmuru, ka krustneši te nāca tikai un vienīgi "kristīt ar uguni un zobenu", nevis sagrābt svešus resursus un teritorijas...Sorry - nav jēgas turpināt. Muslimi arī vienmēr ir karojuši un veidojuši milzīgus kalifātus - gan viduslaikos, gan vēl pēc tam - jaunajos laikos. Starp citu - Eiropa ļoti daudz ieguva Austrumos no viņu zinātniekiem krusta karu laikā- iemācījās garšīgāk gatavot(ar garšvielām), mazgāties ar ziepēm, lietot smaržas, ārstēt brūces utt. Nu šodien kari neko pozitīvu nevar nest, tikai un vienīgi resursu pārdale...Tāda laikam cilvēku daba.
Jozolsen - kļūdies attiecībā uz komunistiem - arī viņiem materiālie labumi vienmēr gauži patikuši un patīk vēl joprojām;) Tikai tāpēc savu sērgu izplatīja, ne jau ideOloģijas kā tādas dēļ...
Cilvēkam ir kaut kam jātic, citādi viņš sāk slaktēt pats sevi.

p.s.
Pēdējo gadsimtu lielākajiem kariem nav nekāda sakara ar reliģiju.
Torpedo - skati manu iepriekšējo komentāru(2015-01-09 20:32) Nu nekaroja kristietības vārdā - tas bija iegansts karošanai, bet cēlonis - laupītkāre.
Par t.s. raganu dedzināšanu viduslaikos - galīgi garām, jo raganu dedzināšana galvenokārt notika JAUNAJOS LAIKOS - 16., 17.gs., kad baznīcai jau vara sāka slīdēt laukā no rokām, tāpēc arī tā ārdījās:) Varaskāre un mantkārība visu karu pamatā, un lieciet vienreiz reliģijai mieru...Jēzus saka - "daudzi nāks un manā vārdā darīs briesmu darbus"...Viņš nav licis nevienam tos darīt.
Bet Tu, jozolsen, mierīgi pieņem islāmu un ievies sev tās četras sievas, ja vari tik daudz uzturēt, jo strādāt viņas nedrīkstēs:D Un zemgaļi cīnījās nevis pret kristietību, bet gan pret iebrucējiem;) Leiši bija gudrāki - pieņēma kristietību paši, un krustneši bija spiesti likt viņus mieŗā(ko viņi gan nedarīja), leišus paglāba savienība ar poļiem.
P.S.Leišu ciltis un leišu valoda - vēsturiski termini, nebrauciet man virsū, ka lietuviešus apvainoju:)
salvis73,

1) Starp nogalināt "reliģijas vārdā" un "sekojot reliģijas Rakstiem/uzstādījumiem" ir ļoti liela atšķirība. Tu nevari spriest par filozofiju vai konceptu no gadījumiem, kur tā tiek izmantota nekorekti (kā iegansts);

2) Vai esi padomājis, cik cilvēku ir nogalināti, cīnoties brīvības, demokrātijas un neatkarības vārdā? Vai tas automātiski šos jēdzienus padara nevērtīgus/nevēlamus?

3) Ja tu reliģiju sauc par "mākslīgi radītu", tad nosauc kaut vienu filozofiju vai domas virzienu, kas tāds nav. Vai zinātni nav radījis cilvēks? Vai ateismu, naturālismu utml. nav radījis cilvēks?

4) Pieņemsim, ka rītdien no Zemes pazudīs visas reliģijas. Tu domā, ka dzīve būs mierīga un rožaina? Palasi Nīči - viņš ir gudrs vīrs, kuram bija ko sacīt par laikmetu, kurā "mēs nogalinājām Dievu".

5) Attiecībā uz tavu piemēru par "Raimi". Ja kāds cits savu Dievu sauc par pareizo, tad, tavuprāt, tas esot murgs, savukārt tava ticība "kaut kam" gan ir pareiza. Tu perfekti izmanto to (savas ticības ekskluzivitāti), ko pats mēģini noliegt.

P.S. Ja kāds to vēl nav pamanījis, tad šis uzbrukums nav jautājums par karikatūrām vai tml. Tas ir jautājums par to, ka viena civilizācija (austrumos) mēģina iznīcināt otru civilizāciju (rietumos). Un šim aspektam konteksts ir daudz plašāks par reliģiskajiem uzskatiem.
Neba nu velti Breivīks pamazām kļūst par norvēģu nacionālo varoni.
Diemžēl.
··· Reliģija: Cik ilgi turpināsies reliģiskie... lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Reliģija un ekonomika? (24)
Vai Jūsuprāt ekonomiskā izaugsme/valsts attīstība (joprojām) IR saistīta ar reliģiju, kas valda attiecīgajā reģionā (mūsdienās)? Spriežot pēc datiem Latvijā tikai 50% cilvēku reliģijai ir nozīmīga - ja procents radikāli paaugstinātos vai...
Protams, ka ir saistīta un arī nozīmīga... :) protams ka ir pozitivi noziimiiga. protams!
labklājība ir tieši saistīta ar racionālo un morālo sabiedrības stāju. vienas vai otras esamība vai trūkums tieši ietekmē ne tikai vispārējo, bet arī personisko labklājību. kamēr šīs vērtības ir augstas, labklājība tiek akumulēta un nodota nākamām paaudzēm, kad šīs vērtības mazinās vai zūd, vērtību uzkrāšana mazinas vai apstājas pavisam un iekpriekš uzkrātās tiek tērētas, lai segtu morālo vērtību krituma efekta radīto materiālo deficītu. mūsdienu ekonomiskā situācija pasaulē ir brīnišķīgs uzskates materiāls.
Viennozīmīgi ! fargo precīzi to definēja. Neredzu nekādu īpašu saistību. Arī "morālās sabiedrības stājas" saistību ar reliģiju ne. ··· Reliģija: Reliģija un ekonomika? lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu