Kas ir astrologjija? Kaa vinja radaas ?

Palasot teeminjas,kur komenteetaaji pieskaraas astrologjijai,rodas taada sajuuta,ka nav iistas izpratnes par astrologjiju,kaa vien iknedeeljas astrologjiskaas prognozes lasiishana,kura labi ja pa 10% piepildaas. Viedie,kas ir astrologjija ?

piparbecinja (2013-05-23 16:25)      tā arī ir. izpratnes nav. par pārējo - netā ir gana daudz infas. kursos par naudu:)

LaskovijMerzavec (2013-05-23 16:38)      Tipa zinātne, kura pēc zvaigžņu un citu elementu stāvokļa Tavā dzimšanas brīdī, mēģina izskaidrot Tev, kādos sūdos esi iekūlies un kas būtu jādara vai kas nebūtu jādara, lai savu eksistenci uz šīs planētas, novestu līdz kaut kādam finišam.

Deisa (2013-05-23 16:46)      Pseidozinātne, kura sevī ietver prognožu noteikšanu pēc zvaigžņu jeb precīzāk - debesu spēdekļu stāvokļa. Radusies tā jau ir ļoti, ļoti sen, vecākā zvaigžņu karte esot parādījusies Senā Ēģiptē 1534. gadā p.m.e. Ēģiptē astrologi bijuši arī metereologi un noteikuši laika prognozi tieši pēc zvaigžņu stāvokļa, ne kā citādi. Bet vispār jau Vikipēdijā gana daudz interesantu lietu var izlasīt, ja grib zināt. :)

fargo (2013-05-23 16:49)      mēs sežam dažādās laivās, ar atšķirīgiem airiem. nav nekādu ienaidnieku cilveku veidolā. cilvēki pasi rada ienaidniekus sev, savām dogmām. bet arī ir tā, ka nav daudzu patiesību. tā tas nav.
gandrīz visas lietas ir pašas par sevi, tās ir ārpus tā, ko kāds grib zināt, vēlas saprast. pats par sevi. eksistē, pašas par sevi. viena no atziņām, ja tu mēgini tur rušināt ir.. tas viss bija jau sen pirms manis. es neatklāju. es tikai varu pieskarties.
astrologija, māņticība. tas iznīcina cilvēku. cilveks ir radība, deļ ka eksistē kosmoss un ne otrādi. tu neesi dēļ vilnas, kuru kāda aita nēsāja.

gravieris (2013-05-23 17:03)      es cilvēku par radības kroni gan nenosauktu.Drīzāk - kāda neveiksmīga eksperimenta štruntīgs gala produkts.Ir tikai loģiski,ka šīs sistēmas planētas ietekmē visus procesus uz Zemes un senatnē cilvēks ir bijis daudz gudrāks,kā tas ir patreiz.Tad arī ir radusies astroloģija.Iespējams ,ka šajās zinībās senatnē cilvēks ir ticis apmācīts,tik laika gaitā ,mainoties paaudzēm ir palicis dumjāks un nezinošāks.Vēl mūsu vectēvi prata ar rokām strādāt un radīt brīnumainas lietas,ko mani mazbērni vairs noteikti nepratīs.

JurisK (2013-05-23 17:21)      Mūsdienu astroloģija ir miglas pūšana ar mērķi iekāst naudiņu no lētticīgiem cilvēkiem. Astrologu kā tādu nav, ir tikai mantkārīgi un negodīgi ļautiņi, kas atgremo seno novērojumu drumslas. Astroloģiju nevajadzētu tomēr saukt par pseidozinātni, tāda tā ir izveidojusies tumsonības rezultātā. Astroloģija, pēc manām domām, ir zinātne par dabas cikliem, zinātne, kas cenšās atrast likumsakarības, balstoties uz plašiem novērojumiem. Nu neaug tomēr atvases, ja krūmi cirsti vecā mēnesī!:) Tātad tur kaut kas ir. Bet tā vāvuļošana par jupītera ieiešanu jaunavas zīmē - nu tikai muldēšana. Ja kas, kopš tie teksti un horoskopi pirmo reizi sastādīti, zvaigžņu stāvoklis jau krietni pamainījies. Un datumi horoskopos vairs neatbilst patiesībai. Bet viltus astrologi maļ un maļ savu maļamo!

daisy777 (2013-05-23 18:01)      Aha, astroloģija ir viltus zinātne, bet britu zinātnieki ar saviem "atklājumiem" gan laikam ir īsti zinātnieki :))))

Pievienojoties Jura jau pateiktajam - ja mēness kustina veselus okeānus, kāpēc lai tas un arī citi debesu ķermeņi nekustinātu ar ādu apvilkto šķidruma maisu, kas saucas cilvēks?

Un fakts, ka pilnmēness laikā cilvēku tarakāni aktivizējas, ir sen pierādīts arī empīriski, to apliecinās visu publisko dienestu darbinieki. Tā, ka gaidām svētdienu - šeit jau tagad kļūst aizvien jautrāk ;)

piparbecinja (2013-05-23 18:36)      ir viens portāls, kurā infa ir tik precīza, ka gribot negribot uztversi astroloģiju par nopietnu zinātni. pat mati stāvus sacelsies.

Polus (2013-05-23 18:39)      Neviens jau nenoliedz, ka noteiktiem debesu ķermeņiem ir ietekme uz planētas Zeme dabas procesiem. Problēma ar astroloģiju ir tāda, ka tā jau kopš Babilonijas laikiem nav vis vienkārši dabas procesu analīzes instruments, bet gan ļoti spēcīgs, plaši izplatīts spiritisma virziens. Fundamentāli nekas jau nav mainījies.

Paradokss arī tāds, ka horoskopu publicētājiem nemaz īsti neinteresē, ko tieši viņi paši tur saraksta (dators randomā var salikt standarta tekstus). Svarīgi ir pats fakts, ka cilvēki tam pieķeras, lasa, domā, paļaujas uz to un, ļoti iespējams, nozīmīgā dzīves momentā spers tālāku soli - aizies pie kāda astrologa uz konsultāciju: sak´, "vispār jau dažreiz horoskopi ir piepildījušies, kaut kas jau tur ir".

Eventuāli tas kļūst par garīgas izvēles jautājumu. Jābūt ļoti ignorantam, lai uzskatītu, ka ar planētām asociētās dievības un visi realizētie rituāli ir seno ļautiņu šizofrēnisku murgu rezultāts. Tam visam ir krietni lielāks pamats. Ne velti Babilonija aizgāja bojā vai, izsakoties precīzāk, tika iznīcināta. Nedari to, ko nedrīkst darīt.

_CatNap (2013-05-23 19:27)      esmu no tiem, kas visu mūžu ir kladzinājuši, ka astroloģija ir fufelis. šobrīd notiek procesi, kuros.. nezinu, nevarētu teikt, ka ticu, bet uzkrāju ļoti daudz zināšanu aŗi par astroloģiju. tas, kas ir pieejams internetā, un jo īpaši tas, ko var izlasīt presē - tam nav nekā kopēja ar astroloģiju. astroloģija protams, ir milzīgs gadu tūsktošos uzkrātās informācijas daudzums, un tā neaprobežojas tikai ar debesu spīdekļu stāvokļa izskaitļošanu dzimšanas brīdī un eventuālā dzīves ceļa prognozi, balstoties uz šo, bet, piemēram, ļauj prognozēt cilvēkus, operējot ar fiziognomiku. es neredzu sevi kādu dienu skaļi saucam - ei, es tam ticu par visiem 100%, tomēr tā mani pārliecina daudz vairāk nekā kāda svēta gara eksistence.

Polus (2013-05-23 21:06)      Šis nav vienīgais spiritisma veids, kuru uzsākot cilvēkam "notiek procesi..tiek uzkrātas zināšanas", bet tas jau nemaina galveno jautājumu - kas aiz tā visa stāv? Vai tad tiešām tie gāzu un dažādu iežu apkopojumi - zvaigznes un planētas - varētu ietekmēt to, kas notiek cilvēka dzīvē? Vai tomēr vajadzētu atzīt, ka ietekme ir tiem, kas astroloģijā stāv aiz šīm planētām, bet jau citādā - garīgā - plāksnē? Un pirms grimt tajā purvā dziļāk, silti ieteiktu vispirms painteresēties par mitoloģiju un to, kāda daba piemīt šiem planētu aizbildņiem, jo agrāk vai vēlāk ar to nāksies konfrontēt.

_CatNap, un pēdējā rindiņā konkrētās situācijas apzīmēšanai precīzāk būtu runāt nevis par to, ka astroloģija pārliecina, bet gan par to, ka tā profesionāli iekārdina.

Muktiana (2013-05-23 22:39)      Vispār, ja cilvēks jau defaultā noskaņots, ka tur nekā ieklausīšanās vērta nevar būt, tad drīzāk atradīs 100 veidus, kā to pamatot.
Taču skepsei pret astroloģiju ir arī pamats - saskaņā ar leģendu viens svētais tika uzsūtījis lāstu otram (tam, kas atbild par astroloģiju) un lāsts skan apmēram tā: "Neviens uz Zemes nespēs pareģot pēc zvaigznēm ar ticamību vairāk par 50%". Ar piebildi, ka šis lāsts neattieksies uz "garīgi attīrījušos dvēseli". Tātad, jo "tīrāka dvēsele" (no ego un sliktām rakstura īpašībām) būs astrologam, jo lielāka varbūtība viņa doto datu precizitātei.
Tieši šī iemesla dēļ Jēzus kristietībā ir noliedzis astroloģiju vispār.

Bet, ja runā par astroloģijas pamatu, tad... Vispirms jau viss balstās uz Dievu, arī astroloģija. Grūti aptvert, ka viss šajā pasaulē ir loģiski un shematiski izplānots. Planētas griežas ar tādu pašu precizitāti kā pukstens. Un, acīmredzot, arī dvēseļu iepludināšana notiek pēc "pulksteniskiem" principiem. Un, ja Dievs varēja radīt cilvēku, Visumu un sauli, tad būtu dīvaini apšaubīt, ka viņš nebūtu bijis spējīgs izdomāt kaut kādu shēmu, kurā brīdī un ar kādu misiju ierodas cilvēks (jeb dvēsele ar noteiktu karmisku uzdevumu).
Bet astroloģija un liktenis nav nolemtība; daudz ietekmē brīvā griba - kaut kādu rāmju robežās. Un tie rāmji gan katram atšķiras.

Iknedēļas astroloģijas prognozes jau nu gan vairāk kā joks uztverams. Bet, piemēram, ir interesanti redzēt, ka kādam cilvēkam kartē stāv "barjera" materiālajā jomā un kā šīs dzīves realizācijas virziens norādīta diametriāli pretējā - garīgās attīstības māja (tātad dzīvē būs materiāli ierobežojumi, ar mērķi - apzināties Dievu). Vai arī taisni pretēji - kartē norādīts, ka cilvēks ir nācis ar misiju realizēties materiāli (jo ir to vēlējies vai lai kādu atbalstītu).(Interesanti ka "materiālā mājas virziens" atrodas diametriāli pretēji mājai, kas atbild par garīgo attīstību. Bet, protams, ir jābūt spečukam, lai visu kopā v

piparbecinja (2013-05-23 22:41)      Catnap, it kā viens otru neizslēdz - arī par pēdējo teikumu:D

snamlet (2013-05-24 00:01)      Nepiekritīšu ka astroloģija ir pseidozinātne. Jau senās maiju un acteku tautas dzīve pamatojās un diezgan precīzi tulkoja Visuma kārtību un parādības. Tāpēc astroloģija nebija toreiz un arī tagad iedomājama bez astronomijas un fizikas likumu pētījumiem. Bet ar laiku cilvēki iemācījās šīs zinātnes izmantot savās savtīgās interesēs, arī senajā Ēģiptē, miksējot tautu mitoloģiju ar astroloģijas un astronomijas pamatiem. Ar cilvēces attīstību mainījās arī šīs zinātnes un veikli cilvēki jeb šodien astrologi, izmanto atsevišķus astroloģijas momentus kā spiritismu, horoskopus, planētu ietekmi uz cilvēku un Visumu u.tt. pelnot naudiņu uz cilvēku nezināšanas un aklas ticības momentu. Astroloģiskie aprēķini ir diezgan sarežģīti un prasa no cilvēka vispusīgas zināšanas dažādās jomās. Īstu astrologu ir ļoti, ļoti maz.

Polus (2013-05-24 07:06)      snamlet, nevajag jaukt visu vienā katlā, jo starp astronomiju + fiziku un astroloģiju ir ļoti liela atšķirība. Ja pirmās tik tiešām ir zinātnes, tad otrā ir šo zinātņu spiritisma atvasinājums. Tad jau var teikt, ka kāršu likšana arī ir zinātne, jo tie, pie kuriem vēršas kāršu licēji, ir no tās pašas nometnes, kur astrologu aizbildņi. Tas ir vistīrākais spiritisms.

Nē, kristietībā astroloģija nav noliegta tāpēc, ka kāds pseidosvētais ir uzsūtījis lāstu kādam citam. Kristietībā pastāv strikts nodalījums starp Dievu un visu viņa radīto. Arī cilvēks ir Dieva radīts, bet tas nenozīmē, ka cilvēks ir daļa no dievišķā. Astroloģija šo principu pārkāpj, un tur rodas problēma. Vēl vairāk, skatoties detalizētāk, vēsturiski astroloģija ir attīstījusies kā astrālais kults ar visiem rituāliem tā kultivēšanai - upurēšana utt. Tā ir elkdievība jeb vēršanās pie mirušo dieviem, ko dzīvais Dievs nosoda un par ko nākas atbildēt.

Nez, kāpēc gan Babilonija, Senā Ēģipte un virkne citu impēriju tika iznīcinātas, ja jau to astroloģiskā kapacitāte bija, kā te daži izsakās, tik ārkārtīgi attīstīta? Varbūt tomēr vēsture runā pati par sevi arī reliģiskā kontekstā, skaidri parādot, kas ir kas?

una32 (2013-05-24 12:09)      Cilvēkiem ir īpašs talants visas labās lietas pārprast un sagrozīt līdz nepazīšanai, arī reliģijas nav izņēmums, kari un asinsizliešanas....
Tāpat arī astroloģija, ja to saprātīgi pielieto spēj daudz dot....kāu t vai ievērot dārzkopībā, piem, Indijā jaundzimušo vecākiem dzemdību namā kopā ar dzimšanas apliecību izsniedz arī bērna astroloģisko karti.

av2 (2013-05-25 10:46)      nav ne jausmas.Taapat, kaa jums vissiem...ja taa padomaa.

miglainaa_plava (2013-05-26 02:10)      Nesaprotu, kāpēc astroloģija tiek uzskatīta par reliģiju? Vai kaut kas ir pielūdzams? Esmu iepazinusies ar dažādu zīmju īpašībām un jāsaka tiešām katrai ir raksturīgas lietas, ar vieniem man saskan, ar citiem it nemaz. Līdz ar to varu prognozēt mūsu attiecības, ar dažiem vispār neiesākt, bet citos ieskatīties ilgāk. Vienmēr, kad rīkojos tikai pēc simpātijām, tomēr vēlāk nākas secināt, ka astroloģijai bija taisnība - pēc laika parādās zīmei raksturīgās īpašības.

limonija (2013-05-27 10:02)      una32 (2013-05-24 12:09) viedoklis
Cilvēkiem ir īpašs talants visas labās lietas pārprast un sagrozīt līdz nepazīšanai, arī reliģijas nav izņēmums, kari un asinsizliešanas....(c) Pat pārsteidzoši precīzi noformulēts;) Un cilvēki pēc tam pavada garas stundas, lai atmaskotu/atšifrētu cits cita samurgoto, turklāt pārmetumus bieži vien adresējot nevis murgu autoriem, bet gan Dievam, liktenim, karmai un kam tik vēl ne...:D
Piekrītu arī Polus - nedrīkst visu jaukt vienā katlā...Un nevajag noliegt vai uzskatīt par muļķībām kaut ko tikai tādēļ, ka nespējam līdz galam izprast - tas ir tāds tīņu princips:D

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu