Kāds ir "ziloņkauls"?

Latvjos esot 45% no som-ugr-krīvu(procentuāli lielākais skaits, zinātniski pieradīts) genoma, bet “tai pašā laikā” “baltu” tautu ziloņkauls esot latvju-leišu žemaitībā, zemgaļos. t.b. “baltu tautu” “iniciācija” sākas ar žemaišiem

fargo (2012-10-11 14:51)      līvu-lībiešu zemju atņemšana jau nenotika tikai vardarbīgi(lai arī tas bija parastais veids), bet arī asimilējot. ja par baltiem, tad "tīrākais" kodols bija jau izmirušajās baltu ciltīs - rietumbaltos, sudovijā, vislas austrumkrastā(polijas za, lietuvas/baltkrievijas rietumi, vismežainākie a-eiropas apvidi gs., kas nozīmēja salīdzinoši vāju tirdzniecību). balti ļoti daudz migrēja un lielos attālumos. gan maskavas-okas upes baiseinā parādījās, gan dņepras augštecē. bet esot militāri diezgan vāji, parasti tika izspiesti - goti ienāca vislas apkaimē un vēlāk migrēja līdz pat dņeprai un vēlāk līdz melnajai jūrai(tas, protams, ir hipotētiski, dokumentālu liecību neeksistē, vai tās nav zināmas), kas arī bija migrāciju iemesls. baltijas somu ciltis tika spiestas ārā vel intensīvāk kā balti, kam par iemeslu bija gan saimniecība, gan sociālās attīstības līmenis, salīdzinājumā ar kaimiņiem. tā nu iesakņojās austrumbaltijā. tās ir lingvistiski arheoloģiskās liecības. ģenēze nemaz nav tik labi pētīta baltiem. kas ir ziloņķauls, to es gan nezinu. :)

fargo (2012-10-11 15:00)      sry, man tā haotiski sanāca, nepārlasīju. :) nekas, doma varbūt saprotama - izņemot valodu, balti sevī ir absorbējuši ļoti daudzu tautu asinis pat aizvēsturiskos laikos.

HRDS (2012-10-11 15:04)      Latvijā ziloņkauls ir sastopams tik suņa blusas kreisajā pakaļkājā... :P

fargo_pa (2012-10-11 15:35)      vsop. bet nācijas kā tadas, ir kaut kas nesens. galvenais priekšnoteikums nācijai ir nacionāla valsts, citādi tā ir kaut kādā veidā(ģeogrāfiski-feodāli, piemēram) unficētu cilšu kopība un latvieši bija sadalīti(pareizāk, nevis sadalīti, bet neapvienoti) rupji runājot "pa daugavu" līdz pat 19. gs. vidzemnieki vispār ir īpašs gadījums, jo bija letgaļu asimilēti lībieši līdz mēris un krievijas livonijas iekarošanas-postīšanas kari šo teritoriju izslaucīja praktiski tīru no iedzīvotājiem, kā krievi rakstīja ziņojumos caram - divas dienas jāj un neviena cilvēka, esam labi "pastrādājuši", zviedru karalim postu nodarījām, ibo vidzeme bija zviedrijas maizes klēts tajā laikā.
šīs zemes apdzīvoja somugri, visas, arī zemgali un latgali. tā "puse uz pusi" ir ļoti ticama un varētu būt tuvu patiesībai.

fabbiana (2012-10-11 15:36)      lasīju profesora Stradiņa rakstu par viņa ģimenes gēnu pētījumiem un tur komentāros bija, ka latgaļos vairāk kā 50 proc. ir slāvu asiņu, bet kurzemē ir pat spāņu un angļu asinis diezgan lielā vairumā, latviešu, tīru latviešu laikam jau nav, bet aizdomājos, man kaimiņos dzīvo latvietis ar kazahieti apprecējies, viņiem ir bērni, runā krieviski, kas viņi ir? ruskogovorjaščije latvijci, vai, kas?

fargo_pa (2012-10-11 15:52)      fabiana. etnologi stāsta(un visai ticami stāsta), ka kādu cilvēku kopību galvenā īpašība ir to kultūrvide. nav tik svarīgi kāda izloksne, kādas saknes, bet paražas, kopīgi rituāli(nebūt ne tikai reliģija, arī sociālie). tas veido nāciju. tas arī ir veids, kādā sveštautiesi integrējas kādā citā tautā - tie pieņem jaunās mājvietas kultūrvidi ka savu.
un otrādi, lai kāda etniskā grupa saglabātu savu identitāti, tai ir nepieciešama dzīva kultūrvide. to var novērot, kad tiek mēģināts saglabāt izmirstošas valodas. līvu valoda nespēj dzīvot, jo tai nav līvu kultūrvides - mūsdienās tā sevī ietvertu masu saziņu(netu, tv, radio utt), ja šo priekšnoteikumu nav, valdoa kļūst par vecu cilvēku vai entuziastu uzturētu reliktu.
katrai kultūrvidei ir savs "spiediens", tas ieteikmē jauktu ģimeņu saziņas valodas izvēli un tās izvēles rezultātā viena no divām vecāku entiskām identitātem mirst, berniem pieņemot atraktīvākās kultūras identitāti kā savu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu